Son Haberler

Sokak Hayvanları İçin Yeni Proje

Written by Pet Haber

ANKARA,(DHA)-MAMAK Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile ortaklaşa TÜBİTAK 4004 Bilim ve Toplum konulu proje çerçevesinde ‘Çevre Bilinci ve Barınak Gönüllülüğü Eğitim Projesi’ uygulanmaya başlandı.
8 ay sürecek projenin ilk aşamasında ODTÜ Endüstriyel Ürün Tasarımı Bölümü ve Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden 40 öğrenci Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Hayvanların nasıl yaşadığından, refah seviyelerini arttırmak için neler yapılabileceği, hayvanlara doğru yaklaşım ve iletişim kurma konusunda eğitim alan öğrenciler, sokak hayvanlarının kullanımına sunulmak üzere mama kabı, oyuncak ve yatak gibi ürünler tasarladı.
ÇEVRE VE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANACAK
Genç bireylerin, çevre sorunlarına bakış açılarını, çözüm yöntemlerini geliştirmek ve aynı zamanda hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla başlatılan projenin ikinci aşamasında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yetiştirme yurtlarında kalan 14-16 yaş grubu 150 çocuk Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret edecek. Çevre bilinci, doğa ve hayvan sevgisi konulu eğitimler gerçekleştirildikten sonra ilk aşamada tasarlanan ürünler sokak hayvanların kullanımına sunacak. Son olarak çevreyi ve hayvanları korumanın önemini kavrayan tüm katılımcılar hayvan barınağına kendi isimleriyle ağaç dikecek.

About the author

Pet Haber

Leave a Comment