22 Ekim 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi kuruldu

Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi kuruldu

 
UDGrlivfGzYTpJI 556x313 noPad 300x166 Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi kurulduBitlis’in Tatvan ilçesinde, “Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi” kuruldu. Tatvan Belediyesi tarafından, İşletme Mahallesi İşletme Caddesi üzerinde bulunan belediyenin ek hizmet binasının yanına kurulan Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi’nde; hayvan kısırlaştırma, aşılama ve tedavileri yapılacağı belirtildi. Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi hakkında gazetecilere bilgiler veren Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, hayvanları kısırlaştırma ve tedavi merkezinin geçici olarak belediyenin ek hizmet binası yanındaki alana kurulduğunu ve ileri ki zamanlarda belirlenecek yeni bir alana taşıyacaklarını söyledi. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu Üyesi Doktor Damla Şahin ise, Sokak Hayvanları Tedavi ve Kısırlaştırma Merkezi’nde bir veteriner, bir veteriner teknikeri ve iki personel ile çalışmaların yürütüldüğünü ve merkezde yoğun bakım ünitesi, röntgen, ameliyat malzemeleri ile kontrollü ve zararsız yakalama ekipmanları bulunduğunu belirtti. 
Tatvan Belediyesi’nin bu konuda oldukça duyarlı olduğunu belirten Şahin, “Sokak hayvanları için ilçemizde kısırlaştırma, tedavi ve rehabilitasyon merkezinin kurulması gerekiyordu” dedi.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
köpek-fuarı
70 ülkeden 30 bin köpek fuarda buluştu…

MACARİSTAN'IN başkenti Budapeşte'de düzenlenen Dünya Köpek Fuarı'na 70 ülkeden 30 bin civarında köpek katıldı. Sahipleriyle podyuma çıkan bakımlı köpekler, yetenekleriyle hayran bıraktı. Görünüşleriyle ve...

Kapat