23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Sokak hayvanlarına ücretsiz hizmet

Sokak hayvanlarına ücretsiz hizmet

sok.ücretsiz Sokak hayvanlarına ücretsiz hizmet

Üsküdar Belediyesi bünyesinde açılan “minik dostlar kliniği” semtte yaşayan sokak hayvanları için ücretsiz hizmete başladı. Üsküdar merkezde açılan “minik dostlar veteriner kliniğinde” sokakta yaşayan hayvanların herhangi bir kaza v.b olaylarda, acil durum müdahalesi, aşı ve kısırlaştırma hizmeti sunulacak.

Kliniğin açılışında Üsküdarlı hayvan sever vatandaşlar tarafından geçtiğimiz günlerde bulunarak düzenlenen kampanya ile sosyal medyada büyük bir farkındalık yaratan veÜsküdar Belediyesi tarafından katarakt ameliyatı yaptırılarak kör olmaktan kurtarılan yavru kedinin kontrolleri de gerçekleştirildi.

GÜNDE 12 AMELİYAT VE ÜCRETSİZ AMBULANS HİZMETİ

Üsküdar’da yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının daha iyi şartlardan tedavi edilmesini sağlamak amacıyla belediye insiyatifi ile kurulan Minik Dostalar Kliniği’nde, 2 ameliyathane ve tedavi üniteleri bulunuyor. Günde 12 ameliyat gerçekleştirmeye ve aynı anda 30 hayvanın muayene edilmesine elverişli Minik Dostlar Kiniği, sahipsiz hayvanlar için ücretsiz olarak ambulans hizmeti de verecek.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Kedi ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı

Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık, iki ay içerisinde 11 kedinin öldürüldüğünü belirterek, olayla ilgili Cumhuriyet  Başsavcılığının çalışma başlattığını söyledi....

Kapat