22 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Özel Röpörtajlar / ‘Takip Et’ ile köpeğiniz fazla uzaklaşamaz!

‘Takip Et’ ile köpeğiniz fazla uzaklaşamaz!

IMG 2140 620x469 Takip Et ile köpeğiniz fazla uzaklaşamaz!

HPC-Bulut Bilişim A.Ş. Bilişim Teknolojileri Proje Müdürü Yunus Bal, 22-25 Eylül’de Petzoo Türkiye Fuarı’nda yerini alarak, ‘Takip Et’ isimli cihazı tanıttı.

iBeacon teknolojisi kullanılarak oluşturulan bu cihazı bir eşyaya, evcil hayvanınıza veya çocuğunuzun cebine koyarak, uygulama üzerinden belli bir mesafeyi ayarlayarak çalıştırıyorsunuz. Cihaz açık alanda 50 metreye, kapalı alanda da 30 metreye kadar haber verebiliyor.

Yunus Bal kendi ikiz çocuklarını takip etme sorunsalından yola çıkarak geliştirdiği aygıtın çalışma şekli  ile ilgili şu bilgileri verdi:

”Ürünümüzü yeni çıkarttık. Siz cihazı panik moduna geçirdiğinizde,  ayarladığınız mesafeyi geçtiğinde cihaz etrafındaki kişilere mesaj gönderiyor. ‘Ben kayboldum, sahibime yardımcı olur musunuz?’ diyor. Sonrası da artık yardımsever insanların inisiyatifine kalmış.Vakti varsa uygulamada sizi arayabilir, yoksa da yardımcı olamayacak kişi butona basarak konumunu bildirebilir. Dolayısıyla siz son görüldüğü nokta olarak kullanıcıdan bilgisini alıyorsunuz. Böyle bir altyapı üzerinden geliştirildi.

Yunus Bal cihazın dış şartlara uyumluluğunu test etmek için cihazı bir bardak suda beklettiklerini, suyun içinde bile çalışmaya devam ettiğini ancak bir hafta sonra su geçirdiğini ifade etti.

Takip et cihazının garanti süresi 2 yıl. Cihazın pil ömrü 2 yıl.

takip et 620x310 Takip Et ile köpeğiniz fazla uzaklaşamaz!

 

 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
IMG_2404
Kokusuz yaşama bir adım: ‘Çevre Dostu Goe” Petzoo’daydı

22-25 Eylül tarihlerinde gerçekleşen 5.Petzoo Türkiye Fuarı'nda yer alan GOE Turkey Firması, organik hayvan ve mekan temizleyici ve koku giderici...

Kapat