Son Haberler

”Tavşanlı’ya Modern Hayvan Barınağı Yapılacak”

Yazan Pet Haber

tavşanlı brnkTavşanlı’ya bölgenin en modern hayvan barınağını inşası için kolları sıvayan Tavşanlı Belediyesi, çalışmalarının yüzde 50’sini tamamlayarak, önemli bir mesafe katetti.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın destekleriyle geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan ve hızla inşaatı sürdürülen hayvan barınağının bu yıl içerisinde hizmete alınacağını söyledi.
Başkan Mustafa Güler, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan aldığımız destekle bu projemiz hızla ilerliyor. Maliyetin yüzde 40’nı Bakanlık, yüzde 60’nı Belediyemiz karşılıyor. Şaban Dede Mesire Alanı’nın güney yamacına 12 dönümlük bölgede modern bir yapıyı hizmete alacağız. Bu süreçte sokak hayvanlarının aç kalmaması için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan besleme noktalarında personelimiz görev yapmaktadır” dedi.
Hayvan barınağı; ana bina, küçük ve büyük köpek kulübeleri, müşahede alanları, yiyecek hazırlama binası, karantina bölgesi, padok kulübeleri, kedi bölümleri ve anneli-yavrulu kedi alanlarından oluşuyor.
Yüklenici firma barınağı Ekim ayında bitirerek Tavşanlı Belediyesi’ne teslim edecek.

İHA

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap