22 Ekim 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / ”Trafik kazası geçirenler ve insanların işkence yaptığı hayvanlar geliyor”

”Trafik kazası geçirenler ve insanların işkence yaptığı hayvanlar geliyor”

barınakta üst düzey Trafik kazası geçirenler ve insanların işkence yaptığı hayvanlar geliyor

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Veteriner Hekim Mehmet Cücük, barınakta Mersin’in dört bir yanından gelen hasta, sakat ve yaralı hayvanların tedavi edildiğini söyledi. Günde en az iki kırık tedavisi yaptığını belirten Mehmet Cücük, “Genelde trafik kazası geçirenler ve bilinçsiz insanların işkence yaptığı hayvanlar geliyor. Aylık tedavi için gelen hayvan sayısı 300-350 arasında” dedi.

Sahipsiz hayvanların yaşama tutunması için her türlü teknik alt yapı ve donanıma sahip olduklarını ifade eden Cücük, şu bilgileri verdi:
“Şu an barınakta 600 köpeğim var. Bunun yaklaşık 73 tanesi mağdur. 17 tane bel kırığı olan köpek var. Bu 17’sinin içinde iyileştirip ayağa kaldırdıklarımız da oldu. İyileşmeyen köpeklerime ise diğerlerinin aksine yer ayarlayıp ömür boyu yaşamını burada devam ettirmesini sağlıyoruz.”

Buse YEGÜL / MERSİN, (DHA)

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
kırıkkale brnk
Kırıkkale Hasandede Hayvan Barınağı’nda kan donduran görüntüler!

05309469500 numaralı MYNET WhatsApp Haber Hattına Kırıkkale'den ulaşan Atilla Poyraz, eşi Aysun Poyraz'la hayvanları beslemek için gittikleri barınakta yaşadıkları, kan donduran...

Kapat