24 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Kara Hayvanları / Van kedisi değil koala

Van kedisi değil koala

van kedisi degil koala 159126 5 Van kedisi değil koala“Bowie” adlı Koala’nın görenleri şaşırtıyor. Bowie, geçen ay hayvanat bahçesi kurtarma birimi tarafından bulundu, geçirdiği kaza sonucu yaralı olarak Avustralya Hayvanat Bahçesi Vahşi Yaşam Hastanesine kaldırıldı.

Yaraları temizlenirken doktorlar Bowie’nin gözlerinde heterochromia denilen genetik bir hastalık olduğunu bu yüzden sağ gözünün parlak mavi, sol gözünün ise kahverengi renginde olduğunu farketti. Bu durum Bowie’nin görmesini etkilemiyor. Doktor Sharon Griffiths, hererochromia denilen genetik hastalığın daha çok köpek ve kedi gibi evcil memelilerde rastlandığını, görmesinde bir sorun olmadığını ve Bowie’nin çok şanslı olduğunu belirtti.

Hayvanat Bahçesi’nın yardım örgütü, Bowie’nin tedavisini karşıladı. Bowie, tedavisi bittikten sonra Queensland eyaletindeki vahşi doğaya serbest bırakılacak.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
sıcaklar-inekler
Mersin’de sıcaklar hayvanları da etkiliyor

Hava sıcaklığının nem oranıyla birlikte 40 dereceyi bulduğu Mersin’in Silifke ilçesinde sıcaklar, insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor. Atakent...

Kapat