Son Haberler

Van’ın En Güzel Kedisine Evladı Gibi Bakıyor

Yazan Pet Haber

Van’da İngilizce öğretmeni Özdemir, inşaatta yaralı halde bulup tedavisini üstlendiği ve “Van Kedisi Güzellik Yarışması”nda en güzel kedi seçilen “Sezar”a büyük titizlikle bakıyor.

Van’da İngilizce öğretmeni Yasemin Özdemir’in inşaatta yaralı halde bulduktan sonra tedavi ettirdiği, “Van Kedisi Güzellik Yarışması”nda birinci seçilen “Sezar” isimli kediye evde özel bakım uygulanıyor.

AA’nın haberine göre Edremit ilçesinde öğretmen Özdemir, 5 ay önce inşaatta bitkin ve bir ayağı kırık halde bulunan kediyi sahiplenip tedavisini yaparak kısa sürede iyileşmesini sağladı.

İsmini “Sezar” koyduğu kedinin her gün temizliğini yaparak, mamasını veren Özdemir, bembeyaz tüyleri, renkli gözleri ve duygusal yapısıyla bilinen Van kedisini yalnız bırakmıyor.

İpeksi beyaz tüyü, duygusallığı, kehribar sarısı ve mavi gözleriyle türlerinden ayrılan Van kedisini yanından hiç ayırmayan Özdemir, ona adeta çocuğu gibi bakıyor.

Özdemir, evin maskotu haline gelen kediyi kentte düzenlenen “Van Kedisi Güzellik Yarışması”nda podyuma çıkararak, Van’ın en güzel kedisi olmasını sağladı.

Özdemir, bir gün arkadaşının inşaatta tesadüfen bir kedi yavrusuyla karşılaştığını ve durumu kendisine bildirdiğini anlattı.

Kediyi ilk gördüğünde bir dişi ve bir ayağının kırık olduğunu fark ettiklerini ifade eden Özdemir, kedinin bu durumundan çok etkilendiğini ve ona sahiplenmeye karar verdiğini belirtti.

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap