23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Yaralı sokak hayvanlarına ‘nakil aracı’

Yaralı sokak hayvanlarına ‘nakil aracı’

vetistanbul 620x347 Yaralı sokak hayvanlarına nakil aracı

 

7 gün 24 saat hizmet veren hayvan nakil aaraçlarına ALO 153 hattından ihbarda bulunmak mümkün. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İstanbullulardan gelen ihbarlar doğrultusunda haftada 200’ün üzerinde yaralı hayvana anında müdahale ederek tedavilerini tamamlıyor.

Sokaktaki yaralı hayvanlar için nakil aracı hizmeti veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kent genelinde bulunan 26 adet Hayvan Nakil Aracı ile yaralı ve sakat hayvanların tedavi merkezlerine naklini sağlıyor.

Nakil araçları, vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda yaralı hayvanların olduğu noktalara ulaşıyor. Yaralı hayvanlar uzman ekipler gözetiminde araçlara alınıyor.

İlk müdahaleleri burada gerçekleşen hayvanlar, tedavileri yapılmak üzere İBB’ye ait Cebeci ve Tepeören tedavi ve bakım merkezlerine götürülüyor. Uzman veteriner ekiplerce tedavileri tamamlanan hayvanların aşı, bakım ve kısırlaştırmaları da yapılıyor. 2015 yılında 10 binin üzerinde yaralı ve sakat hayvana müdahale edildi.

DHA

 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
diyarbakir-da-egitimli-kopeklerin-tespit-etti-8983812_o
Eğitimli Köpeklerin Tespit Ettiği El Yapımı Patlayıcı İmha Edildi

Diyarbakır-Silvan karayolunda yapılan arama esnasında eğitimli köpek timi tarafından tespit edilen yaklaşık 600 kg amonyum nitratla yapılmış el yapımı patlayıcı...

Kapat