Hevesler geçince sokağa terk edildiler!..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

golden-retriever-6Bursa’nın merkez Osmangazi İlçe Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi görevlilerince sokakta bulunan 15’i Golden Retriever olmak üzere 35 cins köpek sahiplenmeyi bekliyor. Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. Aysu liman Altıkardeşler doğum günü, karne hediyesi veya geçici bir hevesin giderilmesi için fazla düşünülmeden petshoplardan alman bu canlıların, bir süre sonra sokaklara terk edildiğini belirtti. Altıkardeşler, “Sokaklara bırakılmış bu hayvanlar, mizaçları itibarı ile maalesef sokakta yaşayabilecek durumda değiller. 

Geçici hevesler için alındıktan sonra sokağa ve ölüme terk ediliyorlar” dedi. 
Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sokaklardan Golden Retriever, Terrier gibi cinslerin de bulunduğu yüzlerce köpek toplanıp, Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne getiriliyor. Ekipler tarafından sokaklardan toplanan bu hayvanların, öncelikle tesiste sağlık kontrolleri yapılıyor ve tedavilerinin ardından kısırlaştırılıp, aşılanıyor. Otomatik suluk ve yemlikleri olan alttan ısıtmalı bölmelerde barındırılan yüzlerce karışık cins sokak köpeği sahiplenilmeyi bekliyor. 

BU KÖPEKLERİ SAHİPLENİN Tesisin yöneticisi Veteriner Hekim Aysu İlman Altıkardeşler şöyle konuştu: “Hayvanları sahiplendirilirken çok özenerek ve düşünerek sahiplenin. Sokaklara bırakılmış bu hayvanlar mizaçları itibarı ile sokakta kendilerine bakabilecek durumda değiller. 

Buralar bu şekilde bir sürü güzel kedi ve köpekle dolu. Buradan kısırlaştırılmayan köpek sahiplenmeniz mümkün değil. 
Satın almak ya da düşünmeden sahiplenmek yerine, eğer bakabilecek durumdaysanız, bu tip köpekleri sahiplenin.” dha 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 8 =

Yeniler

Köşe Yazıları