Ünlüler Bu Projede Buluştu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ünlüler bu projede buluştu Spordan, sanata ve medya dünyasına ünlü isimlerin tasarladıkları aksesuarların sokak hayvanları yararına internet üzerinden satışa sunulacağı “Bir Takı Bir Can” projesi hayata geçirildi.Projenin Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Kültür Merkezi’ndeki tanıtım toplantısında konuşan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu üyesi Şebnem Aslan, internet üzerinden yürütülen projeyle sosyal sorumluluk alanında bir ilkin gerçekleştirildiğini söyledi. Aslan, sokakta yaşayan canlıların insanlar gibi seslerini çıkaramadıklarını vurgulayarak, hayvanların sesi olmak için çalışma yaptıklarını belirtti.
5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu‘nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”na karşı olduklarını vurgulayan Aslan, “Bu yasasının çıkarılmaması için siyasilerden ve sanatçılardan gerekli desteği vermelerini rica ediyoruz” dedi.
Vipcadde.com Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahya da projeyi, hayvan haklarıyla ilgili duyarlılığı arttırmak için sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hayata geçirdiklerini aktardı. Kahya, ünlü isimlerin tasarladıkları aksesuarların satışından elde edilecek gelirin sokak hayvanları yararına kullanılacağını kaydetti.
Proje için bileklik tasarlayan Eski A Milli Futbol Takımı menajeri Can Çobanoğlu, çocuklarını hayvan dostlarıyla birlikte büyüttüğü için mutlu olduğunu ifade ederek, projeyi anlamlı bulduğunu söyledi. Gazeteci Esin Övet, hayvanların özel günlerde hediye olarak satılmasını asla kabullenemediğini vurgulayarak, “Unutmayalım ki biz bir gün susarsak onlar konuşacak” dedi. Ses sanatçısı Bora Gencer, hayatı boyunca insanlardan göremediği sevgiyi, evine aldığı sokak hayvanlarından gördüğünü dile getirdi. (AA)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 13 =

Yeniler

Köşe Yazıları