150 Köpek Yarıştı

0
3
KÜTAHYA'NIN EMET İLÇESİNDE BU YIL 2. KEZ DÜZENLENEN POİNTER IRKI KÖPEK YETİŞTİRİCİLERİ VE ÜRETİCİLERİ YARIŞMASI EMET TERMAL RESORT OTEL EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (YUNUS DAŞDEMİR/KÜTAHYA-İHA)

27 ırktan 150 köpek, Gölbaşı Mogan Gölü kıyısında bulunan Atatürk Sahil Parkı’nda güzelliklerini sergiledi.

Yerli ve yabancı ırklara mensup köpekler, Gölbaşı Mogan Gölü kıyısında bulunan Atatürk Sahil Parkı’nda düzenlenen organizasyonda yarıştı. Gölbaşı Belediyesi’nin de katkılarıyla Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından düzenlenen ‘Ankara Ulusal Irk Standartları Yarışması’nın (CAC) 5’incisi önceki gün yapıldı. Renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olan yarışmada, birbirinden güzel yerli ve yabancı 27 ırktan 150 köpek yarıştı. Yerli ve yabancı çok sayıda hayvanseverin ilgiyle takip ettiği yarışmada ödülü hak eden köpekler, kupalarının yanı sıra lezzetli mamalarla ödüllendirildi.

ORGANİZASYONLAR DEVAM EDECEK;

Gölbaşı’nın sahip olduğu doğal güzellikleri ve turizm potansiyeliyle Başkent’in sayfiye merkezi olduğunu kaydeden Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yaparak, yerli ve yabancı ırklara mensup birbirinden sevimli köpekleri ilçemizde ağırlamaktan memnun olduk. Gerek yurt içinden, gerekse yurt dışından çok sayıda hayvansever özel bir gün yaşadı. Gölleri, doğal güzellikleri, kuş ve balık çeşitliliğiyle önemli bir turizm potansiyeli olan ilçemizde benzer organizasyonları yaparak, doğa ve hayvanseverleri ilçemizde ağırlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz