Araç İçinde Bırakılan Köpek Havasızlıktan Öldü

Araç İçinde Bırakılan Köpek Havasızlıktan Öldü

Edirne’de Ukraynalı çiftin araçta bıraktığı iki köpekten biri havasızlıktan öldü.

Vize işlemleri için Edirne’de bulunan Vitaly Krasnolutski ve eşi, iki köpeklerini çalışır durumdaki araçlarında bırakarak Atatürk Bulvarı’ndaki Bulgaristan’ın Edirne Başkonsolosluğu’na gitti.

Bir süre sonra araçtan köpek havlamaları geldiğini duyan esnaf, ihbarda bulundu. Olay yerine gelen ekipler, çevredeki iş yerlerini gezerek araç sahibini bulmaya çalıştı. Bu sırada köpeklerden birinin araçta hareketsiz yattığı görüldü.

Bir süre sonra koşarak aracın yanına gelen Vitaly Krasnolutski yanında anahtar olmadığını söyledi. İtfaiye ekiplerince camı kırılan araçtaki köpekler dışarı çıkarıldı.

Baygın vaziyetteki Cane Corso cinsi “Elvis” isimli köpek üzerine su dökülerek uyandırılmaya çalışıldı. Vitaly Krasnolutski de kalp masajı ve suni teneffüs yaptığı köpeğini kurtarmaya çalıştı.

Olay yerine gelen Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekibi, köpeğin öldüğünü tespit etti. Çifte hakkında Hayvanları Koruma Kanunu’nca işlem yapıldı.

Esnaf İsmail Hartamacı, gazetecilere, köpeklerin sabah saatlerinden beri aracın içinde olduğunu, 11.00 gibi araç sahiplerinin gelip aracı çalıştırıp klimayı açtığını söyledi.

Kaynak: Bir Gün

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir