Barınak Çalışanı Tatile Çıktı, Hayvanlar Öldü…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

hayvan_barinagi_personeline_ramazan_yardimi_h113062İstanbul Bağcılar Belediyesi’ne ait barınakta Ramazan Bayramı nedeniyle veteriner ve bekçi kalmadığı, su ve yemek kapları boşalan hayvanların sıcaktan can verdiği iddia edildi Hayvanlar küçücük kafeslerde tutuluyor. 

İstanbul’da Bağcılar Belediyesi’nin sahipsiz hayvanlar için kurduğu barınaktan içler acısı manzaralar yansıyor. Bölgedeki vatandaşların tespit ettiği görüntülerde, barınak adeta hayvanlar için hapishaneye dönüşmüş. 
Ramazan Bayramı’nda bakım evinde bekçi bile kalmaması nedeniyle bütün su kapları boşalırken, bazı hayvanlar ise sıcaktan can verdi. 
Üstelik ölü hayvanlar, canlılarıyla aynı kafeste kaldı. 

Kedi ve köpeklerin çoğunlukta olduğu barınakta hayvanların küçücük kafeslere tıkılması ve bakımsızlıktan ölmesine tepki gösteren vatandaşlar, İstanbul Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’ne dilekçe vererek durumun düzeltilmesini istedi. 

‘İYİLEŞTİRME YAPILMADI’ Dilekçede, bakım evi çevresinde yeşil boş alanlar olmasına rağmen büyük binaların yapıldığı, hayvanların küçük odalara adeta tıkıştırılmış olduğu kaydedildi. Dilekçede ayrıca, “Bu hayvanları güneşin kızgınlığından koruyacak ufacık gölgelik bile yapılmamıştır” denildi. Verilen dilekçede, daha önce Bağcılar Belediyesi’nden şartların düzeltileceğine dair söz alındığı vurgulanarak geçen sürede hiçbir iyileştirme yapılmadığı da ifade edildi. 

Geçtiğimiz yıllarda da Türkiye’de çeşitli barınaklarda benzer sorunlar yaşanmıştı. 
Belediye veterinerleri tatile çıktığı için hayvanların açlık ve susuzluktan hayatlarını kaybettiği iddia edilmişti. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + nine =

Yeniler

Köşe Yazıları