Bir hayvanın gözünden Paris’i gezin…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

AriKüresel yazılım şirketi Dassault Systemes’in 3 boyut (3D) teknolojisi kullanılarak ve inovasyon şirketi Current ile işbirliğiyle hayata geçirilen “Ali Eyes” projesi ile insanlar artık dünyayı hayvanların gözünden de görme deneyimini yaşayabilecek.

Hem çocuklara hem de yetişkinlere 3 boyutlu görsel ve interaktif simülasyonlarla hayvanların dünyayı nasıl gördüğünü göstermek amacıyla gerçekleştirilen çalışmayla ilgili olarak Dassault Systemes’ten yapılan açıklamada, “Ali Eyes sayesinde, Paris’in en prestijli meydanlarından Place Vendome’un etrafında hayvanların (kediköpek, fare, şahin, arı) gözünden bir tur atabilecek, onların ne görüp hissettiğini ya da engellerinin neler olduğunu 3 boyutlu olarak deneyimleyebileceksiniz” denildi. 

Veteriner Göz Doktoru Dr. Didier SchmidtMorand’ın başkanlığında çalışan bilimsel bir komite tarafında hayata geçirilen projeyle sunulan 3 boyut deneyiminde, hayvan ve insan görüşleri arasında geçiş özelliğiyle anlamayı ve anlatımı kolaylaştıran simülasyonlar kullanılmış. Projede, her hayvan için ayrı ayrı yapılmış mini oyunlarla, oyuncular hayvan görüşünün meydana getirdiği engelleri atlatarak en iyi puanı almaya çalışıyor. 
http://www.alleyesonparis.com adresi üzerinden Paris bir kediköpek, fare, şahin veya arının gözüyle gezilebiliyor. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 14 =

Yeniler

Köşe Yazıları