Büyükşehir Belediyesi’ne Hayvan Ambulansı alındı…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Büyük Şehir Belediyesi’ne Hayvan Ambulansı alındı…
DİYARBAKIR- Orman ve Su İşleri Müdürlüğü temsilcileri, Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sevgi Ekmekçiler, Sağlık İşleri Daire Başkanı Nedim Yaşlı ile birlikte Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Hayvan Bakımevi Sorumlusu Veteriner Hekim Yılmaz Gümüş’ten araç hakkında bilgi aldı.
Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkam Sevgi Ekmekçiler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan hakları ve korunması konusunda Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdiğini söyledi. Bazı illerdeki belediyelerin aldıkları araçların yetersiz olduğunu aktaran Ekmekçiler, Türkiye’de bu kadar donanımlı bir ambulansın ilk kez alındığını belirterek, “Diyarbakır Belediyesi ve Osman Baydemir her zaman ilkleri gerçekleştiriyor. Bunun için sadece ben değil, Türkiye’deki bütün hayvan dostları ve dernekleri sizi takdir ediyor” dedi.
Hayvan Barınağının kuruluşundan bugüne kadar gösterdikleri paydaşlık ve destekten dolayı teşekkür eden Baydemir de, çalışmaları yürütürken derneğin görüşleri, katkılarını ve eleştirilerini dikkate aldıklarını belirtti. Baydemir, “En nihayetinde hepimizin ortak amacı katkı sunmaktır. Dolayısıyla insan evladının maneviyatının ve doğanın diğer canlılarıyla olan barışına katkı sunmaktır. Bütün canlılar güven içerisinde yaşam hakkına sahiptir. Bizim görevimiz de bunun koşullarını oluşturarak hizmet etmektir. Bu işbirliğimiz devam etsin ve Türkiye’deki diğer illere örnek olsun” şeklinde konuştu.
Baydemü, Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin birçok üniversitede bile tam teçhizatı olmayan, Türkiye genelinde hayvan bakımevlerinde bulunmayan operasyon odası, röntgen cihazı, ultrasonografı cihazı ve kan muayenesinde kullanılan hematoloji cihazıyla donatılmış üniteleriyle tam teşekküllü bir hayvan hastanesi olarak hizmet verdiğini sözlerine ekledi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + seventeen =

Yeniler

Köşe Yazıları