Çocuklar bu yıl, 23 Nisan kutlamalarına erken başlayacak.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

hayvanlar karnavali

Borusan Quartet, BİFO Solistleri ve dünya çapında elde ettikleri başarıları ile adlarından sıkça söz ettiren piyanistlerimiz Ferhan & Ferzan Önder, çocukların çok sevdiği “Hayvanlar Karnavalı”nı iki gün üst üste seslendiriyor.

Bu muhteşem hikâyeyi anlatacak kişi ise, Memet Ali Alabora. “Hayvanlar Karnavalı”, 21 Nisan 2013 Pazar günü 16.00’da ve 22 Nisan Pazartesi akşamı 20.00’de Süreyya Operası’nda seslendirilecek. Pazartesi akşamı ayrıca dünyaca ünlü kemancı ve besteci Aleksey Igudesman’ın dörtlü ve Önder Kardeşler için yazdığı “Edirne’den Kars’a” isimli yapıtın dünya prömiyeri yapılacak.

Türkiye’nin en önemli oda müziği topluluklarından Borusan Quartet, piyanist Ferhan& Ferzan Önder ve BİFO Solistleri, 21 Nisan Pazar günü, Camille Saint-Saëns’ın “Hayvanlar Karnavalı” adlı yapıtını çocuklar için seslendirecek. Memet Ali Alabora’nın anlatıcı olarak sahnede olacağı konserde, dinlemesi ve hayal etmesi çok eğlenceli bu yapıt çocuklarla birlikte yetişkinleri de ormanda müziğin eşlik ettiği bir yolculuğa çıkaracak. “Hayvanlar Karnavalı” 22 Nisan Pazartesi akşamı bir kez daha Süreyya Operası’nda sahnelenecek. Konserde “Hayvanlar Karnavalı”nın yanı sıra genç bestecimiz Zeynep Gedizlioğlu’nun Ferhan& Ferzan Önder için yazdığı eserin dünya prömiyeri yapılacak. Konserin sürprizi ise, kendine has esprili tarzı ve sunduğu gösterileri ile dünya çapında çok sayıda hayranı olan Aleksey Igudesman’ın Borusan Quartet ve Ferhan & Ferzan Önder ikilisine adadığı yapıtının ilk kez dinleyiciyle buluşacak olması.

Ormanda bir yolculuğa hazır olun: Hayvanlar Karnavalı

“Fransa’nın Mozart’ı” olarak nitelendirilen besteci Camille Saint-Saëns’ın iki piyano ve küçük orkestra için yazmış olduğu ve 14 bölümden oluşan “Hayvanlar Karnavalı” süiti 21 Nisan Pazar günü 16.00’da Süreyya Operası’nda seslendirilecek. Klasikseverlere karnaval tadında bir gece vaat eden “Hayvanlar Karnavalı” çocukların yanı sıra kadar büyükleri de bu müzikli dünyanın bir parçası olmaya davet ediyor.

Borusan Quartet, BİFO Solistleri ve Ferhan & Ferzan Önder’in yorumlarıyla izleyicileri hayal dünyalarına sürükleyecek karnaval, Memet Ali Alabora’nın anlatımlarıyla şekillenecek.

Aslanın marşıyla başlayıp tavuk ve horozlar, katır, kaplumbağalar, fil, kangurular, akvaryum derken, solo viyolonselli kuğuya varan müzikli “Hayvanlar Karnavalı” kelimenin tam anlamıyla kaçırılmayacak bir şenlik.

Borusan Quartet, sezonun son konserinde 22 Nisan Pazartesi akşamı çok özel bir programla dinlenlerle buluşuyor. Konserde çağdaş bestecilerimizden Zeynep Gedizlioğlu’nun Ferhan & Ferzan Önder ikilisi için bestelediği yeni eserin prömiyeri yapılacak. Ardından kendine has esprili tarzı ve gösterileri ile dünya çapında çok sayıda hayranı olan Aleksey Igudesman’ın Borusan Quartet ve Ferhan & Ferzan Önder ikilisi’ne adadığı Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve Dört El Piyano için Edirne’den Kars’a adlı yapıtının prömiyeri gerçekleşecek. Akşamın sonunda Ferhan & Ferzan Önder, Borusan Quartet ve BİFO Solistleri bir kez daha Saint-Saëns’ın “Hayvanlar Karnavalı”nı seslendirecek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 3 =

Yeniler

Köşe Yazıları