DHL supply Chain’den Sağlık Sektöründe Bir İlk Daha…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp


DHL Supply Chain’den  Sağlık Sektöründe Bir İlk Daha DHL Supply Chain Türkiye, hayvan sağlığı ürünleri depolamak için Veteriner Temsilci Ecza Deposu ruhsatı alan Türkiye’nin ilk lojistik şirketi oldu. DHL, İlaç Takip Sistemi’ne geçildiği dönemde de 2 milyon Avro civarında değerindeki yaptığı yatırım ile karekod uygulama hattını kuran ilk lojistik şirketi olmuştu.
Sağlık sektöründeki 30’dan fazla ilaç ve tıbbi cihaz üreticisine Sağlık Bakanlığı’ndan Temsilci Ecza Deposu ruhsatlı tesislerinde depolama, dağıtım ve katma değerli hizmetler sunan DHL Supply Chain Türkiye, Veteriner Temsilci Ecza Deposu olma şartlarını tamamlayarak, Esenyurt’taki sağlık sektörü tesisinde veteriner tıbbi ürünleri depolamak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ilk ruhsat alan lojistik şirketi oldu.
Veteriner Temsilci Ecza Deposu ruhsatı ile, DHL DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı Supply Chain Türkiye Bakanlıkça ruhsat verilmiş veteriner tıbbi ürünlerinin depolanması, prospektüs ilave edilmesi, fiyat etiketi basımı ve benzeri sekonder ambalajlama hizmetlerini vermeye hak kazandı.
DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı, yaptığı açıklamada, “DHL olarak sağlık sektöründeki lojistik hizmetleri konusunda lider konumuzun gerektirdiği sorumlulukların bilincindeyiz” şeklinde konuştu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + 9 =

Yeniler

Köşe Yazıları