Eskişehir’de Sokak Hayvanları Festivali…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

515794“Sokak Hayvanları Festivali” kapsamında sokak hayvanlarına yararına kermes düzenlendi. Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği, Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Eskişehir Sokak Hayvanlarına Yardım Projesi ekibi ve Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezinde başlayan festivalin açılışında, kediköpek mamaları, hayvan figürlü süs eşyaları, takılar ve çeşitli ürünler sergilendi.

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Duygu Kurt Zengin, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivalin amacının insanları, sokak hayvanlarının neler çektiğini ve onların barınaktaki yaşamları konusunda etkileyebilmek olduğunu söyledi.

İnsanların, sokak hayvanlarının barınaklarda yaşaması gerektiğine inandığını vurgulayan Zengin, “Barınaklar hayvanlar için adeta birer hapishane. Festival boyunca kermes ve etkinliklerden elde edeceğimiz gelirler, sokak hayvanlarının tedavi masrafları için kullanılacak” dedi. Festival kapsamında çeşitli etkinlikler yapılacak. (AA)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 8 =

Yeniler

Köşe Yazıları