EVCİL HAYVAN BESLİYORSANIZ…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 

754543116185 Evcil hayvan beslenilen evlerin iç güvenliğine yönelik alarm sistemi taktırılmasının uygun olmayacağı belirtildi. Emniyet açıklamasında; sistem ile oluşturulan duyarlılığın evcil hayvanlar vasıtasıyla bozulduğunu ve alarmın bu tür evlerde gereksiz yere çaldığı vurgulandı. 

Hareketlere duyarlılık gösteren alarm cihazlarının seçilmesinin tamamen mekanın fiziki durumuna bağlı olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu durumda yanlış bir yer seçimi yapmayın. Alarm sisteminin enerji ihtiyacı şebeke cereyanı ve akü vasıtasıyla birbirinden bağımsız olarak sağlanmalıdır. 

Alarm sistemi, kullanımı mümkün olduğu kadar basit ve anlaşılabilir olanlardan tercih edilir. Alarm sisteminin çocuklar tarafından da kullanılabilecek özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir.

Soygunlar için güvenlik tedbirleri alınmalı ve böyle durumlarda alarm sistemi devreye girecek şekilde dizayn edilmelidir. Alarm tertibatı akustik veya optik olarak telefon hattına yerleştirilmelidir. Sessiz alarm” sistemi telefon aracılığıyla bağlandığı ilgili birime ulaştırılır. Kullanılan alarm sistemlerinin devamlı kontrol edilmesi ve polisin gereksiz yere meşgul edilmemesi gerekir. 

Bunun yanında sessiz alarm sistemi kuramamanız durumunda, kendiniz de tatbik edebileceğiniz siren ve ışıklandırma sistemini tavsiye ederiz. Monte edilen ışıklandırmalar erişilmeyecek noktada olmalı ve biri açıkça görülebilir, diğeri ise saklı olmalıdır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 − 4 =

Yeniler

Köşe Yazıları