Filleri kurtarmayı başardı…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Filleri  kurtarmayı başardı Fransa’da tüberküloz oldukları İçin uyutulmak İstenen filler adına mücadele eden Brlgltte Bardot amacına ulaştı.
Yargıtay uyutma kararını İptal etti Fransız aktris Brigitte Bardot, hasta oldukları için uyutulmak istenen filleri kurtarmayı başardı. Yargıtay, tüberküloz oldukları için haklarında uyutulma kararı alınan Nepal (43) ve Baby (42) adlı fillerin yaşaması gerektiğine karar verdi. Fillerin uyutulması halinde Rus vatandaşlığına geçeceğini söyleyen Bardot, hayvan hakları dernekleri ile beraber yürüttüğü mücadelenin başarıya ulaşmasına memnun oldu. Bardot karar üzerine, “Bu filler yaşlı bayanlar. Şimdi onların kalabileceği uygun bir yer bulmalıyız. Gerekli olduğu durumlarda onlarla ilgilenmeli ve huzur içinde bırakmalıyız” açıklamasını yaptı. Ünlü aktris, “Bu büyük bir rahatlama oldu.
Hayvanları öldürme hakkımız yok. Bu çok iğrenç. Filler kimsenin hayatım tehdit etmiyordu” diye ekledi.
Kavga çıkmıştı Bardot, Lyon kentindeki bir hayvanat bahçesinde tutulan ve tüberküloz olduğu tespit edilen filler Nepal ile Baby’nin uyutulması kararından vazgeçilmemesi halinde Rus vatandaşı olacağını söyleyince tepki çekmişti.
Fransız siyasetçileri, vergiden kaçmak için Rus pasaportu alan Fransız aktör Gerard Depardieu’nün yolunu izlemekle tehdit eden Bardot’ya en ağır tepki Avrupa Parlamentosu’nda Yeşiller Partisi’nin eş başkanı olan Daniel Cohn-Bendit’den gelmişti.
Bendit Depardieu ve Bardot için, “Bunlar aptal. (Rusya Devlet Başkanı) Putin’le olmak istiyorlarsa yatağına girebilirler” cümlelerini sarf etmişti.
Oyunculuk kariyerine 1952’de başlayan 78 yaşındaki Brigitte Bardot rol aldığı ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmiyle uluslararası bir üne kavuştu.
Aktris 1986’da ‘Yabani ve evcil hayvanların korunması için Brigitte Bardot Kuruluşu’nu kurdu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 17 =

Yeniler

Köşe Yazıları