Herkese eğitimli köpek…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Sahipsiz hayvanlar barınağındaki köpeklere bin lira değerindeki temel eğitimi verecek olan belediye, isteyen herkese ücretsiz köpek verecek.

köpek-19Çoğunluğu evcil hayvanken sokağa bırakılmalarıyla hayvan barınaklarına mahkum olan köpeklere 1000 TL değerindeki temel eğitim verilerek, isteyenlere hediye edilecek.

Büyükşehir Belediyesinin ACAT işbirliğiyle yürüttüğü Elimi Tut adlı proje kapsamında Almanya’da eğitimden geçenler adına ACAT Genel Sekreteri Orkun Orman, 45 kişilik İtfaiye Daire Başkanlığı, Veteriner Şube ve gönüllü arama kurtarma kuruluş üyelerine bildiklerini aktardı.

Sahipsiz köpekleri sahiplendirmek amacıyla giriştikleri projenin giderek büyüyerek afetlerde kullanılan arama köpeği yetiştirme ve birlikte çalışma aşamasına kadar gelindiğini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Yıldız Oral, “Zavallı köpekleri nasıl sahiplendiririz derken bu iş buraya kadar geldi.

Barınaklarımız da ki köpeklere temel eğitimini vererek isteyenlere hediye edebileceğiz” diye konuştu. 

İNSANLAR DA EĞİTİLMELİ Barınaktan 2 tane köpeği sahiplendiğini ama ilgilenemediğini belirten Oral, “Köpek kadar uyumlu bir yaşam için sahibinin de eğitilmesi gerekiyor” dedi. Göksel YAPAR / ANTALYA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 17 =

Yeniler

Köşe Yazıları