Kedi ve kaplumbağaların dostluğu içleri ısıtıyor Kaynak Yeniçağ: Kedi ve kaplumbağaların dostluğu içleri ısıtıyor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Mersin’de salgın nedeniyle koylarda karavanlara yerleşen vatandaşlar, doğa ile iç içe yaşayarak hem salgından korunup hem de temiz hava alıyor. Kaldıkları karavanlara beslenmek için gelen kedi ve kaplumbağaların uyum içerisinde yaşaması görenleri mutlu ediyor. Hayvanları besleyen vatandaşlar hayvanların bu tutumundan memnun.

kaplumbaga-ve-kedilerin-dostlugu-icleri-isitti-7228-dhaphoto2.jpg

DHA’nın haberine göre, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Boğsak mevkisinde salgın nedeniyle koylardaki karavanda kalan vatandaşlar, doğa ile iç içe vakit geçirirken beslenmek için kampa gelen hayvanlar ise renkli görüntüler oluşturuyor.Bölgede yuvaları bulunan kaplumbağalarla, kamp sakinleri tarafından beslenen kedilerin arasındaki bağ, yüzleri gülümsetiyor.Düzenli olarak her gün kamp alanına gelerek yiyecek bekleyen kaplumbağalara, minik kediler eşlik ediyor.’DOSTLUKLARI BİZİ ÇOK MUTLU EDİYOR

kaplumbaga-ve-kedilerin-dostlugu-icleri-isitti-7228-dhaphoto1.jpg

Hayvanlar arasındaki bağı hayranlıkla izleyen çevre sakini Uğur Kaçar;”Günümüz kedilerle, köpeklerle, kaplumbağalarla geçiyor.Birlikte güzel zaman geçiriyoruz. İki kaplumbağa, üç kedimiz var. Evin altında birlikte oynuyorlar, zaman geçiriyorlar” dedi.

Gülhan Özcan ise, “Kaplumbağalar buraya geliyor. Hem besliyoruz hem de sevgi gösteriyoruz.Kedilerle oyun oynuyorlar. Onlar oynarken ben de oturup onları izliyorum” diye konuştu.

Kedi ve kaplumbağaların dostluğu içleri ısıtıyor

Hülya Yarar da, “Bu salgının olumlu ve olumsuz yanları oldu. Hayvanlarla iç içeyiz. Çocuklarımız hayvan sevgisi ediniyor.Kedilerle kaplumbağaların arası çok iyi. Onları beslediğimiz anlar oluyor, çocuklarımız bu durumdan çok memnun” ifadesini kullandı.

kaynakça:https://www.yenicaggazetesi.com.tr/

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − 1 =

Yeniler

Köşe Yazıları