Kedi ve köpeklerimize sahip çıkalım…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Smartest-Dogs-Breeds-001Ayaklı Gazete’ye ulaşan bazı Lefkoşa sakini vatandaşlarımız, evlerinde kedi ve köpek gibi evcil hayvan besleyen vatandaşlarımızın sorumsuzca hareket ettiğini iddia ederek bu konudaki şikayetlerini bizlere ilettiler. 

Bazı kedi ve köpek sahiplerinin evlerinde besledikleri bu hayvanları belirli bir vakitten sonra sokağa salı verdiklerini ve bu hayvanların da etrafa pisletdiklerini, çöpleri dağıtıklarını iddia eden vatandaşlarımız, ertesi gün ise kapılarının önündeki bu çöpleri ve pislikleri kendilerinin temizlediğini söylediler. 

Özellikle köpeklerin geceleri geç vakitlerde sokaklara bırakıldığını ve onlarında çöpleri dağıttığını gözlemlediklerini belirten vatandaşlarımız, bu konuda belediye yetkililerinin hayvan sahiplerine uyarı yapması gerektiğini ifade ettiler. 
Bazı vatandaşların ise ellerinde köpekleriyle yürüyüşe çıktıklarını ve bu köpeklerin çişlerini ve kakalarını kaldırımlara yaptığını söyleyen vatandaşlarımız “Bu kişiler Avrupa’da yaşamış olsalardı büyük cezalar alırdılar.

Zira köpeği kaldırıma pisleyen kişi bu pisi kaldırmaz ise para cezası başta olmak üzere çeşitli cezalara çarptırılırlar” diyerek bu konuda daha duyarlı davranılarak kedi ve köpeklere sahip çıkılmasını talep ettiler.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 2 =

Yeniler

Köşe Yazıları