Malttan Kedi Çimine: Her Kedi Sahibinin Edinmesi Gereken Kedi Malzemeleri

39

Minik dostunuz için edinmeniz gereken en farklı kedi malzemelerini araştırdık ve derledik. İşte hem sizi hem de kedinizi mutlu edecek kedi malzemeleri…

Minik dostunuzun sizin için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Kılı, tüyü ya da yaramazlıkları bu sevginin yanında oldukça önemsiz detaylar. Tabii bu durum evinizin bir tüy cennetine dönüşeceği anlamına gelmiyor. Ya da her tırnak kestirmek istediğinizde veterinerin yolunu tutmak zorunda değilsiniz. Özel taraklardan tüy toplama aparatlarına, tırnak makaslarından bakım spreylerine hem sizin hem de minik dostunuzun yüzünü güldürecek en kullanışlı kedi malzemelerini araştırdık ve seçtik. İşte her kedi sahibinin edinmesi gereken, hayatınızı kolaylaştıracak kedi malzemeleri…

1. Tüy toplayıcı eldiven

en uygun kedi malzemeleri
Son zamanların en popüler kedi malzemeleri arasında gösterilen tüy toplama eldivenleri, taranmaktan hoşlanmayan kediler için harika. Bu eldivenler sayesinde bir yandan minik dostunuzu severken bir yandan da güzelce tarayabilirsiniz. Tarama işleminin sonunda çıkan tüylere kediniz bile inanamayacak.

2. Tüy toplama aparatı

en uygun kedi malzemeleri
Konu kedi malzemeleri olduğunda akla gelen ilk ürünler elbette tüy problemiyle ilgili oluyor. Etrafa saçılan tüylerle nasıl baş edeceğini bilemeyenleri buraya alalım! Bu tüy toplama aparatları sayesinde her türlü kumaşın üzerindeki tüyleri pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Özellikle koltukları hızlı ve etkili bir şekilde temizlemek isteyenler için harika bir aparat!

3. Furminator


Konu evcil hayvan tarakları olduğunda akla gelen ilk markalardan biri de Furminator! Diğer evcil hayvan taraklarına göre tuzlu bir fiyatı olsa da harika bir iş çıkardığını söylememiz gerek. Bu tarakları düzenli olarak kullandığınızda evinizin tüylerden arındığını ve minik dostunuzun çok daha mutlu olduğunu fark edeceksiniz.

4. Tırnak makası

en uygun kedi malzemeleri
Kedilerin kimi zaman mobilyaları tırmaladığını ya da oyun oynamak için elimize, kolumuza saldırdığını biliyoruz. Böyle durumlarda tırnak kesimi şart oluyor. Tabii böyle minik bir işlem için her seferinde veterinerin yolunu tutmanıza gerek yok. Uygun fiyatlı bir kedi tırnak makası alabilir, minik dostunuzun tırnaklarını evde kesebilirsiniz.

Editör yorumu: Eğer sakin bir kediniz varsa bu tarz minik bir işlem için veterinere gitmenize hiç gerek yok. Ev şartlarında da kedinizin tırnaklarını kesebilirsiniz. Tabii derinden kesmemeye oldukça dikkat etmelisiniz. Dilerseniz olası kazaları önlemek için koruyucu bariyeri olan tırnak makaslarına yönelebilirsiniz.

5. Göğüs tasması

en uygun kedi malzemeleri
Köpek tasması olur da kedi tasması olmaz mı? Hemen hemen her kedi sahibinin edinmesi gereken kedi malzemelerinden biri de göğüs tasmaları. Bu tasmalar sayesinde kedinizi minik yürüyüşlere çıkarabilir, güvenle seyahat edebilirsiniz.Editör yorumu: Kendi adıma kedilerimi balkona ya da bahçeye çıkarmayı tercih etmiyorum. Çıkarmak isteyen kişilere de mutlaka göğüs tasması öneriyorum. Minik dostunuzun zarar görmemesi için kontrolü elden bırakmamak gerekiyor. Ek olarak uçak ya da araba seyahatlerinde olası kazalara karşı kedinize göğüs tasması giydirmenizde fayda var.

6. Anti-stress kedi pastası

en uygun kedi malzemeleri
Eğer stresli bir kediniz varsa ve kedinizi farklı bir ortama sokmayı planlıyorsanız bu macunlara mutlaka bir şans vermelisiniz. Henüz tanışmamış kedileri bir araya getirirken ya da araba ve uçak seyahatlerinden önce kullanabileceğiniz bu macunlar, kedinize mutluluk hormonu salgılatarak minik dostunuzun sakinleşmesini sağlıyor. Ek olarak stresin sebep olabileceği enfeksiyonları da azaltıyor.

7. Cama asılan kedi yatağı

en uygun kedi malzemeleri
Kediler, yüksek yerlerde uyumaya bayılır. Hele bir de sokağı izleyebiliyorlarsa! Bu cam yatakları sayesinde kedinize harika bir dinlenme ortamı yaratabilirsiniz.

8. Kedi çimi

en uygun kedi malzemeleri
Kedilerin temizlenmek için kendilerini yaladığını biliyoruz. Böyle durumlarda bolca tüy yutan minik dostlarımız, zaman zaman bu tüyleri atmakta zorlanabilir. Özellikle uzun tüylü kediler, kendilerini yaladıktan sonra hazımsızlık yaşayabilir ve bunun sonucunda kusabilir. Minik dostunuz için harika bir atıştırmalık olan kedi çimi ise kedinizi rahatlatarak bu tüylerden kolay bir şekilde kurtulmasını sağlar.

9. Elekli kum paspası


Kedi sahiplerinin en sık yaşadıkları problemlerden biri de etrafa saçılan kumlar. Bu saçılmayı en aza indirmek için çeşit çeşit paspaslar satılsa da bu elekli paspaslar bir mucize. Üstelik paspasta biriken kumları daha sonra kedinizin tuvaletine ilave edebilirsiniz.

Editör yorumu: Daha önce farklı tipte paspaslar da kullandım ancak bu elekli paspaslar fiyat-performans oranı en yüksek paspaslardan biri. Saçılmayı engelleyen özel kumlarla birlikte kullanıldığında harika sonuçlar veriyor.

10. Malt ve vitamin


Konu kedi malzemeleri olduğunda olmazsa olmaz ürünlerden biri de malt ve vitaminler. Eğer minik dostunuz normalden fazla tüy döküyorsa ya da tırnakları kırılıyorsa bu durum vitamin eksikliğinin belirtisi olabilir. Kediler de tıpkı insanlar gibi vitamin desteğine ihtiyaç duyarlar. Daha güçlü ve sağlıklı bir vücut için minik dostunuza vitamin verebilirsiniz. Kedi sahiplerinin mutlaka edinmesi gereken başka bir ürün ise maltlar. Eğer kediniz kendini temizledikten sonra kusuyorsa malt vererek midesindeki tüyleri atmasına yardımcı olabilirsiniz.

11. Tüy bakım spreyi


Kedilerin kendilerini yalayarak temizlendiğinden bahsetmiştik. Tabii bazı kediler bunu pek de tercih etmiyor. Eğer kendini temizlemekten hoşlanmayan bir kediniz varsa ve zaman zaman kötü kokuyorsa kediler için özel olarak geliştirilen tüy bakım spreylerinden kullanabilirsiniz. Bu spreyler kedinizin güzel kokmasını sağlayacağı gibi mevsimsel tüy dökülmelerini de azaltır. Minik dostunuzun tüylerinin daha bakımlı, parlak ve canlı gözükmesine yardımcı olur.

12. Kedi kaşıma aparatı


Köşe çıkıntılarına yapıştırılarak kullanılan bu aparat, kedinizin zevkle kaşınmasını sağlıyor. Bir yandan ölü tüyleri arındıran bir yandan da harika kaşıma aparatı olan bu ürün, minik dostunuzun favorisi olacak.

13. Koku giderici sprey


Kedi malzemeleri arasında belki de en gerekli olanlardan biri! Havaların ısınmasıyla birlikte kediniz kızgınlığa girebilir ve evin çeşitli yerlerine koku bırakabilir. Böyle durumlarda kedinizin bıraktığı kokuyu temizlemek ne yazık ki düşündüğünüzden çok daha zor olabiliyor. Hassas bir burna sahip olan minik dostlarımızın tekrar aynı yere çiş yapmaması sizin elinizde! Koku giderici spreyler sayesinde çiş kokusunu ortadan kaldırabilir, derin bir oh çekebilirsiniz.

14. Süpürgeye takılabilir tüy başlığı


Eğer kediniz süpürgeden korkmuyorsa ne mutlu size. Bu süpürgeye takılabilen tüy başlıkları sayesinde kedinizi tarayabilir, etrafa saçılan tüyleri büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Birçok tarağa ve fırçaya göre daha etkili olan bu başlıklar, süpürgeden korkmayan kediler için harika!

KAYNAK: listelist.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz