Ormanlık Alana 80 Havuz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Mersin Orman Bölge Müdüılüğü tarafından yaban hayatın korunması ve doğal dengenin devamlılığı açısından orman içerisine 80 adet can suyu havuzu yapılacak.

mersin_havuzOrman Bölge Müdürü Abit Baca, Tarsus Orman İşletme Müdürlüğü Melemez mevkiinde yapılan cansuyu havuzunda incelemelerde bulundu. Baca fazla bir maliyet gerektirmeyen bu havuzların, sıcağın ve kuraklığın hissedildiği dönemlerde doğal dengeyi koruma yönünde önemli bir fonksiyonu olduğunu belirtti.

HAYVANLARIN SU İHTİYACI GİDERİLECEK

“Ormanlarımızda bu zamana kadar sadece kuş yuvası asılmakta iken artık bunlarla beraber bir çok yere can suyu havuzları yapıyoruz. Ama bu asla yeterli olmayacak. Doğayı seven çevreci olan ve doğal yaşama önem veren vatandaşlarımıza da buradan sesleniyorum; gelin sizinde bir havuzunuz olsun. 500 ile 600 TL arasında maliyeti olan havuzlardan yaptırmak isteyen herkese kapımız açık. Yaptırılan her havuz ormandaki anların böceklerin sincap tavşan gibi yabani hayvanların ve tabi ki kuşların ve evcil hayvanların su ihtiyaçlarını giderecekleri yerler olacaktır” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + fourteen =

Yeniler

Köşe Yazıları