PETZOO EURASİA FUARI İÇİN HEYECANLI BEKLEYİŞ…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
  1. Merhaba, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

 

Merhaba ben Selin Yılmaz 24 yaşındayım. Bilgi üniversitesi hukuk fakültesi mezunuyum. Tek çocuğum, annem ile babam ayrıldığından beri erken yaşta kazandığım olgun düşünce yapısıyla hareket ederek daima kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalışıyorum. Kendi mesleğim yerine

ticarete atılmayı seçtim çünkü bu alanda başarılı olacağımı ve yeteneklerimi daha iyi bir şekilde gösterebileceğimi düşünüyorum. Tabi babamın beni pet sektörü ile tanıştırması bu yönde bir ticaret atılımına girmem işin en güzel kısmı oldu. Hayvanları daima sevmişimdir ve onlar için sürekli bir şeyler üretmek ve bununla ilgili bir ticarete girmek işimi hem keyifli hem de eğlenceli bir konuma getirdi.

 

  1. Unipets ne zaman kuruldu? Kuruluş ve gelişim sürecinden bahseder misiniz?

2021 yılında babamın bu sektöre girmesi ve beni bu sektör ile tanıştırmasıyla imalat ve satışı en alt merdivenden öğrenip yavaş yavaş basamakları çıkmam ile birlikte kuruldu. Kısacası Mutfakta pişerek şu an daha bilinçli ve daha çok hakim bir şekilde bu ticaretin içerisindeyim.

Kendisine bu konuda teşekkür ederim. Unipets ismi Unicorn’lardan gelen bir isim çocukluğumda çok sevdiğim ve hala çok tatlı bulduğum şans getirdiğine inandığım mitolojik, efsane bu yüzden marka adımı Unipets yapmayı tercih ettim. Başlangıçta tırmalama ile başladığımız bu iş aslında uçsuz bucaksız oluşunu görmemiz ile birlikte yavaş yavaş ürün ıskalamızı çoğaltarak çeşitliliğimizi arttırarak daha çok içine girdik. Biz ne kadar çeşitlilik arttırsakta daha çok içine girsek bile bunun bir sonu olmadığını ve sürekli hayal gücümüz, fikir alışverişlerimiz ile daha çok ilerleye gidebileceğimizi ve gitmek istediğimizi anladık. Bu yüzden Unipets henüz yeni ve gelişmekte olan bir firma. Her gün farklılıklar yenilikler katmak isteyen ve sürekli her konuda kendini geliştiren bir firma diyebiliriz.

 

  1. Neler üretiyorsunuz? Başka bir markanız var mı?

Öncelikle tırmalama ile başladığımız bu serüven zamanla çanta, yatak, tasma ve kıyafet ile üretimimizi çoğalttık. Fakat tabi ki de bunlar dışında yapmak istediğimiz birçok şey hala var ve asla sonu gelmiyor. Sadece temkinli emin ve aynı sıkıcı şeyler yerine yenilikçi, güzel farklılık katacağımız başlangıçlar yaparak üretimimizi çoğaltmayı hedefliyoruz. Unipets dışında internet sitemiz ve satıcı markamız olarak ”Evcil Hayvan Kafası” markamızda mevcut.

  1. Kedi, köpek ve kuş ürün çeşitliliğiniz oldukça fazla. Ürünlerinizden bahseder misiniz?

İlk olarak kedi tırmalamalarından bahsetmek istiyorum. Üretimi ve çoğu ürün fikirleri bana ait. Kendi hayal gücümü ve evdeki kedimi düşünerek hareket ettiğim için çok harika modellere ulaşabiliyorum. Harika olmasının yanında kaliteli malzemeler ile patili dostumuzun sağlığını düşünüyorum. Bunun dışında farklı ve değişik modellerle alışılmışın dışına çıkıp her insanın zevkine hitap etmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Aslında tüm ürünlerimiz için aynı hedef doğrultusunda ilerliyorum. Daima piyasada olan insanların sıkıldığı ürünleri değil insanların gördükleri zaman farklı bir model olduğunu hissederek o ürünü almalarını hedefliyorum. Kedi ve köpek yataklarında kıyafetlerinde ve taşıma çantalarında da hem yenilikçi hem de patili dostumuzun rahatını sağlığını göz ardı etmeden hareket ediyorum. Daha öncede söylediğim gibi asla bir sonu yok tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bu yüzden bu yeteneğimi patili dostlarımız için kullanmak beni çok mutlu ediyor.

 

 

  1. Ürünlerinizin içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

Ürünlerimiz daha çok Kedi ve Köpek ağırlıklı ürünler. Fakat bu demek değil ki kuş kemirgen vs… gibi ürünler ile ilgilenmiyor. Şu an gelişmekte olan yeni bir firma olduğumuz için ilk olarak Kedi ve Köpek ürünleri ile başlangıç sağladık. Zamanla o alanlarda da ilerlemek hedeflerimden birisi. Ürünlerimizde daima en kaliteli malzemeleri hedeflerken aynı zamanda tüketici için elimizden geldiğince hesaplı olmaya çalışıyoruz. Ayrıca çalışma arkadaşlarımız sayesinde onlara zarar verecek her türlü malzemeden kaçınarak ürünlerimizin üretimini sağlıyoruz. Kısacası hem göze güzel görünen hem de patili dostumuzun seveceği ürünleri hedefliyoruz.

 

PETZOO EURASIA FUARI İÇİN HEYECANLI BEKLEYİŞ…

 

  1. Petzoo EURASIA Fuarı’mıza katılım sağlayacaksınız. Hazırlıklarınız nasıl gidiyor?

Öncelikle bu fuar için Selçuk Bey ve ekibine çok teşekkür ederim. Yeni bir firma olarak bana bu konuda olanak sağlamaları benim daha fazla tüketiciye aynı zamanda üreticiye ulaşmam gelecek açısından büyük bir önem taşıyor. İlk fuar deneyimim olduğu için büyük bir heyecan içerisindeyim. Bu heyecanımı olumlu yönde kullanabiliyorum. Fuara henüz uzun bir süreç olmasına rağmen ben ilk günden itibaren daha fazla farklı ve yeni ürün üzerine düşünmekten kendimi alamıyorum. Ve sürekli her gün ürün çeşitliliğimi modellerimi arttırmaya özen gösteriyorum. Yorucu fakat bu tatlı bir yorgunluk uzun zaman önce bu işte bu şekilde bir fuara katılacağımı düşünmezken şimdi işte buradayım. Bu şansımı en doğru ve en güzel şekilde değerlendireceğimden eminim. Kesinlikle daha birçok fuarda aynı heyecan ve yenilikler ile katılacağımdan hiç şüphem yok.

  1. Kendi kişisel markanızı nasıl tanımlarsınız?

Kişisel markam benim şansım adını çok severek buldum. Bu markayı olabildiğince her alana yaymak ve tanıtmak istiyorum.

Bu markanın ürünlerime oldukça çok yakıştığını düşünüyorum. Kişisel markam henüz yeni ama geleceği açık olan bir marka bunun içinde elimden geleni sonuna kadar yapacağım.

  1. Olabildiğince ayrıntılı olarak, iyi pazarlanan bir ürünü tanımlayın. Bu ürün ne işe yarıyor?

Kedi tırmalama ürünlerimiz ilk başlangıç yaptığımız ürünler bu yüzden çok iyi bir şekilde pazarlanıyor. Ve bu ürün kedilerimizin tırnak sağlığına aynı zamanda onlar için eğlenceli bir oyun dünyasına dönüşebiliyor. Tabi burada işte sürekli söylediğim gibi hayal gücü ile hareket etmek gerekiyor. Tırmalama ürünlerimizde üç ürünün ortak birleşimi olarak görüyorum. Hem kedimizin tırnak sağlığını hem oyun ihtiyacını hem de onun sağlıklı uyumasını sağlayacak yatak modeline de geçiş sağlıyor ve kesinlikle bir sonu yok.

Her gün farklı güzel çeşitlerle ürün ıskalamızı çoğaltmaya devam ediyoruz.

  1. Favori pazarlama kampanyalarınızdan bazıları nelerdir?

Favori pazarlama olarak pandemi süreci ile birlikte daha fazla rövanşa geçmesi ile birlikte kesinlikle internet platformunu görüyorum.

Herkese ulaşma imkanı sağlayan reklamlar ve internet sitesi ile birlikte bence insanlar firmalarını daha iyi konuma getirebilirler. Tabi bu benim içinde geçerli bu yüzden www.evcilhayvankafasi.com sitemiz ile birlikte birçok insana ulaşmak hem de markamızı daha iyi yerlere getirmek mümkün. Sanal reklamcılık bu dönemde ve ileri süreçte geleceği açık asla son bulmayacak bir pazarlama olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden şirketimizi o yönde geliştirmek adına birçok adımları sağlıyoruz.

 

  1. En yeni araçlar ve trendler konusunda nasıl güncel kalıyorsunuz

Sürekli takip halindeyim güncel ve yeni kalmak alışılmışın dışına çıkmak elbette kolay değil. Fakat bu konuda açıkçası ben tüketiciyi takip ediyorum. Evcil hayvanı olan insanların neyden şikayet ettiğini ya da neler olsa daha iyi olacağını söylediği fikirleri önemsiyorum. En yeni trendler ve araçlar için henüz kimsenin aklına gelmeyen ürünleri keşfetmemi sağlıyor. Bu yüzden de asla ürünlerimiz sıkıcı ve olduğu gibi kalmıyor. Sürekli güncel ve yenilikçi olarak ilerliyor.

Röportaj: Büşra BESLİ
RÖPORTAJ VEREN – FİRMA SAHİBİ / SELİN YILMAZ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 11 =

Yeniler

Köşe Yazıları