Şila ile Uluç’u künye buluşturdu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Şila ile Uluç’u künye buluşturdu Yenimahalle Belediyesi’nin veterinerlik hizmetleri kapsamında gerçekleştirilen künyeleme çalışması, Şila’yı ailesine kavuşturdu. Köpeğini kaybeden 12 yaşındaki Uluç Sıtkı, belediyeden gelen telefon sonrasında sevinçten havalara uçtu.
5 yıldır Sıtkı ailesiyle yaşayan Golden Retriever cinsi köpek Şila, evin küçük oğlu Uluç’un kendisini çıkarttığı Neşet Ertaş Parkı’nda bir anda ortadan kayboldu. Tüm mahalle çocuklarının seferberiiğiyle aranan Şilanın bulunamaması ile köpeğini kaybeden Uluç, gözyaşı dökerek çaresiz bir şekilde evine döndü.
Bu sırada Yenimahalle Belediyesi’nin gezici veteriner ekipleri Şila’yı Yenimahalle merkezinde ürkmüş bir halde buldular. Köpeğin boynundaki künyesini inceleyen ekipler Şila’nın sahipsiz olmadığını tespit ettiler. 5 yaşındaki goldeni Demetevler Lalegül Mahallesi’ndeki köpek kliniğine götüren ekipler, yaptıkları sağlık kontrollerinin ardından köpeğin künyesindeki numarayı kendi kayıtlarıyla karşılaştırdılar.
Kayıtlardan köpeğin ailesini tespit eden ekipler, belirledikleri adrese telefon ederek köpeklerinin emin ellerde olduğunu söylediler. Kaybettiği köpeğinin bulunduğu haberini alınca sevinçten havalara uçan Uluç, dün kliniğe gelerek Şila’yı teslim aldı. Şila’nın durumuyla bizzat ilgilenen Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri MüdürYardımcısı VeterinerHekim İlker Çelik, “Evcil hayvanların muhakkak belediyeye getirilerek kayıtlarının yaptırılması gerekiyor.
Kayıtlı ve künyeli hayvanların kaybolmaları durumlarda ailelere ulaşmak çok kolay oluyor. Bu yıl içerisinde 3 kayıp köpeği künyesi sayesinde ailesine teslim ettik” dedi. (Başkent)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − eight =

Yeniler

Köşe Yazıları