VETERİNER ADAYLARINA BARINAKTA DERS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Veteriner adaylarına barınakta ders Veteriner hekimliğinin bir dalı olarak cazibesi artan ‘barınak hekimliğini” tanımak için Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi ni ziyaret eden Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri, önce teorik bilgiler alıp sonra da barınakta görev yapan meslektaşlarından bilgi aldılar.

 

BARINAK HEKİMLİĞİNİN İNCELİKLERİNİ ANLATTİ

Veteriner Fakültesi 2. smıf öğrencilerine barınak hekimliğinin detaylarını anlatan Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. Aysu A liman barınak hekimliğinin fedakârca çalışma, iyi bir gözlem ve sabır gerektirdiğini söyledi. Barınak hekiminin iyi bir dahüiyeci, iyi bir doğumcu. i>i bir cerrah, biraz hayvan beslemeci, biraz zooteknist olması gerektiğini dile getiren İlman. “Aynı zamanda da hayvanseverler ve sevmeyenler ile sürekli muhatap olacağından, üstün problem çözme yeteneğiyle donanmış bir hekim ve vicdanlı bir insan olmalıdır” dedi.

 

BOŞ VAKİTLERİNİZDE BARINAĞA GELİN… Yaz stajı ve bunun dışındaki boş \-akitlerinde de kendilerini geliştirmeleri adına kapılarının her zaman öğrencilere açık olduğunu belirten Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. Aysu A Liman, tesisin her geçen gün daha kusursuz bir hale geldiğini ve bunda Osmangazi Belediye Başkam Mustafa Dündar’ın desteğinin büyük rolü olduğunu ifade etti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × three =

Yeniler

Köşe Yazıları