23 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Kara Hayvanları / ”WİN-PET” ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

”WİN-PET” ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

Birçok buluşun temelinde ihtiyaçlar vardır. Bu kapsamda WİN-PET büyük bir sorunun çözümüdür. Kedi-Köpekler ameliyatlar ya da kazalar sonrasında oluşan yaralarını yalayarak iyileştirme içgüdüsü ile hareket ederler. Kullanılan eski yöntemlerle iyileşme sürecinde olan petiniz en az hastalığı kadar zor günler geçiriyordu. Ya ağızlıklarla, simitlerle ya da Elizabet Yakalığıyla aylarca dolaşmak zorunda kalıyordu. İyileşme sürecinde olan evcil hayvanınız Win-Pet ile mutlu ve huzurlu olacak.

winpet3 620x310 WİN PET ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

WİN-PET; elbise şeklinde tasarlanmış, teknik kumaştan üretilmiş, tasarımı ile hastanın konforu ve yara ventilasyonu sağlanmış, bir bandaj olarak da tarif edilebilir.

WİN-PET evcil-yabani hayvanlarda; yaralanmalar ve operasyonlar sonrasında, hastanın yaraya ulaşarak zarar vermesini önlemek amacıyla kullanılan bir Veteriner Medikal üründür.

WİN-PET; elbise şeklinde tasarlanmış, Teknik kumaştan üretilmiş, Tasarımı ile hastanın konforu ve yara ventilasyonu sağlanmış, bir Bandaj olarak da tarif edilebilir.

WİN-PET Nasıl Ortaya Çıktı?

Win-Pet Medikal Firmasından yapılan açıklamada ürünün tasarım ve üretim süreci ile ilgili şu bilgiler verildi:
”Her şey 2013 yılı Kasım ayında ürüne Patent başvurusunda bulunmamızla başladı. O tarihte bir ismi dahi olmayan WİN-PET; Operasyonlar sonrasında hastalarımızda kullandığımız ve plastik su şişelerinden yaptığımız basit bir medikal malzemeydi. Patent uzmanları tarafından, ilgili veri tabanları üzerinden yapılan araştırmada, Dünyada böyle bir medikal malzemenin ve tedavi yönteminin bulunmadığını öğrendik. 22 Eylül 2014 tarihli PCT belgesi ile ürünü dünya ülkelerine deklare ettik ve bu durum tescil edildi.

   Öyle ki, Veteriner Hekimliği mesleği adına çok büyük bir sorunun çözüm kapısını aralamıştık. Ancak, onlarca büyük sorun da bizi bekliyordu. Her ne kadar plastik su şişesinden yaptığımız bu ürün sakin hastalarda, diğer postoperatif yöntemlere göre büyük bir konfor sağlıyor olsa da, kendi içinde farklı problemlerin sebebiydi. Ürünün, bütün hastalarda güvenle kullanılabilmesi ve seri üretiminin yapılabilmesi için öncelikle bu sorunlara çözüm bulunması gerekiyordu. AR-GE süreci 2,5 yıl devam etti. Bu süreçte Marmara Üniversitesi Tekstil Tasarım Bölümü, Niğde Üniversitesi Bor Meslek Y.O. Tekstil Bölümü ve Özel Sektörden teknik destek alındı ve işbirliği yapıldı. KOSGEP projemize AR-GE desteği verdi. Her basamakta geliştirilen prototipler, öncelikle kedimiz Narin, köpeğimiz Chucky üzerinde tasarım noktasında test edildi. Niğde Hayvan Barınağında yaralı hastalar ve kendi kliniğimizde gönüllü hastalar üzerinde denendi. AR-GE yi yürütürken, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinden de büyük destek gördük. Sonuçların olumlu olması ve gerekli konforun sağlanması üzerine; WİN-PET ten haberdar olan çevre klinik ve Hayvan Hastanelerinde ürün kullanılmaya başladı.

20 yılı aşkın mesleki tecrübemiz, meslektaşlarımızın görüşleri, hasta sahiplerinin düşünceleri ve asıl kullanıcı olan hastaların konforu doğrultusunda WİN-PET’in AR-Ge süreci büyük oranda tamamlandı.

win pet2 WİN PET ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

Ürün hakkında www.winpet.com.tr’den detaylı bilgi alınabilir.

   Bu gün WİN-PET; Nano-Tenoloji ürünü Teknik Kumaştan üretilen, Ecotech raporları bulunan, Marka Tescili, Endüstriyel Tasarım Tescili olan PCT den referans alarak Uluslararası Patent Müracaatları bulunan, ihracata ve son kullanıcıya hazır ticari bir ürün olarak ortaya çıkmıştır.

WİN-PET koleksiyonuna ait diğer parçaların AR-GE si ve tasarımı halen devam etmektedir. WİN-PET Medikal olarak küçük dostlarımızın konforu ve meslektaşlarımızın memnuniyeti her zaman birinci önceliğimizdir.”

YENİ WİN-PET ELBİSELERİ,  SIKINTILI NEKAHAT SÜRECİNE ARTIK SON VERİYOR

Birçok buluşun temelinde ihtiyaçlar vardır. Bu kapsamda WİN-PET büyük bir sorunun çözümüdür. Kedi-Köpekler ameliyatlar ya da kazalar sonrasında oluşan yaralarını yalayarak iyileştirme içgüdüsü ile hareket ederler. Kullanılan eski yöntemlerle iyileşme sürecinde olan petiniz en az hastalığı kadar zor günler geçiriyordu. Ya ağızlıklarla, simitlerle ya da Elizabet Yakalığıyla aylarca dolaşmak zorunda kalıyordu. İyileşme sürecinde olan evcil hayvanınız Win-Pet ile mutlu ve huzurlu olacak.

Postoperatif dönem ya da yara iyileşme süreci; özellikle PET hastalarda, sıkıntılı bir süreç olarak kabul edilir. Çoğu zaman operasyon başarılı geçse dahi, bu dönemde ortaya çıkan komplikasyonlar sebebiyle hasta bazen hayatını kaybedebilmektedir.

Yara iyileşme sürecinde bir süre sonra kaşınmaya başlar. Bu durumda hasta çoğu zaman yarasını dişleyerek kendisine zarar verir.

WİN-PET ESKİ YÖNTEMLERİ SOLLADI

Bunu önlemek için tüm dünyada kullanılan geçerli yöntem;

 • ELİZABET YAKALIĞI dır.
  ELİZABET YAKALIĞI 620x209 WİN PET ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

Hastanın başına geçirilmiş ters bir huni olarak tarif edilebilir. Hasta iyileşme sürecinde bu huni ile yaşamak zorundadır. Ancak, en sakin hastalar dahi bu aparata birkaç günde alışabilir. Birçok hasta ısrar ile bu aparatı çıkartmak ister ve direnir. 30 kg ve üzeri hastalar da kullanımı genelde sorunludur ve sık sık kırılır.

Kullanılan diğer yöntemler arasında aşağıdakiler sayılabilir;

dar kafesler WİN PET ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

DAR KAFESLER

SİMİT WİN PET ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

SİMİT

acı spreyler WİN PET ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

ACI SPREYLER

sedatifler WİN PET ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

SEDATİFLER

ağızlık WİN PET ile sıkıntılı nekahat sürecine son!

AĞIZLIK

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
kedi-ve-kopeklere-kuduz-asilama-kampanyasi-basladi-20160417122935
Evcil hayvanlara kuduz hastalığına karşı aşılama uyarısı

Kavak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimi Fatih Cır, evcil hayvanı bulunanların kuduz hastalığına karşı aşı yaptırmaları uyarısında bulundu....

Kapat