Aytekin Kimya Firma Sahibi Sn. Vahdet AYTEKİN ile sohbetimiz

404

–    Firmanızdan biraz bahseder misiniz?

Aytekin Kozmetik Kimya Ürün Dış Tic. Ltd. Şti. 2008 yılında kurulmuştur. Özellikle Pet sağlık bakım ürünleri ve beslenme ürünleri üretmektedir. 2008 yılından 2013 yılına kadar İsrail, Çin, Amerika’da pet ürünleri ithalatı yaptık.2013 yılı itibari ile pet sağlık ürünleri üretimine başladık. Şu anda 20 çeşit Cleday markası adı altında ürün üretmekteyiz.

–    Evcil dostlarımız için hangi ürünlere sahipsiniz? Piyasada hangi ürünleri bulabiliyoruz?

Pet sektörüne hitaben, dermatolojik şampuan, dermatolojik köpük şampuan, göz solüsyonu, kulak solüsyonu, koku giderici, kuru şampuan, ıslak banyo eldiveni, köpek çiş eğitim seti. köpek çiş pedi, malt paste(kedi), multivitamin kedi, multivitamin  köpek, biotin zinc, kedi süt tozu, köpek süt tozu üretmekteyiz. Tüm bu ürünler ‘‘CLEDAY’’ markası adı altında üretiliyor. Bu ürünlerin tamamını bulabilirler.

–    Önümüzdeki süreçte firmanızın planları neler? Gelecek planlarından biraz bahseder misiniz?

Önümüzdeki süreçte, ürün portföyümüze 10-12 ürün çeşitliliği kazandırmak istiyoruz. Yerli üretici olarak butik bir üretici olarak kalmak ve ürün kalitesini daha ileri bir seviyeye ulaştırmak istiyoruz.

–    Türkiye’nin pet sektörünün ihracat potansiyeli hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Firmanız bu konuda neler yapıyor ve planlıyor?

Türkiye pet sektörü ihracatında düşüncemiz ilk hedeflerimizdir. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor.

–    Son zamanlarda öne çıkan ürünleriniz nelerdir? Evcil hayvan sahiplerinin en çok tercih ettiği ürününüzden biraz bahseder misiniz?

Son zamanlarda kedi ürünü malt paste, kedi süt tozu ön planda ülkemizde pazar her geçen gün büyüyor ve pet ürünleri çeşitliliği artmakta. İhtiyaç olan ürünlerin firmamız tarafından üretilerek tüketicilere arzını sağlamayı düşünüyoruz.

–   Yeni ürün planlarınız veya yeni bir ürününüz var mı? Ürünü (ürün grubunu) biraz anlatır mısınız?

Yeni ürün planlarımız var, son zamanlarda ithalatta yaşanan maliyetten kaynaklı zorluklar neticesinde gözler yerli üreticilere yöneldi. Bizlerde talep olan ürünleri üretmek istiyoruz.

–    Ürünlerinizi hangi mecralardan inceleyebilir veya tedarik edebiliriz?

Ürünlerimizi www.aytekinpet.com sitesinden inceleyebilir, bayi olabilir ya da satın alabilirler.

–    Bayi ve son tüketiciye ulaşma konusunda ne gibi çalışmalarınız var, biraz bahseder misiniz?

İstanbul’da bir veteriner klinik ziyareti yapan bayimiz, birde pet shop çalışan bayimiz var. Ankara’ da bir klinik, bir pet toptan müşterimiz var. İzmir’de pet toptan müşterimiz var. Klinik çalışan bayi arıyoruz. Antalya, Adana ve diğer bölgelere bayilik verilecektir.

–    Firmanız bilinen markalara sahip, bu sürece kadar markanızın tanıtımı için ne gibi çalışmalarınız oldu?

Firmamızın Cleday ve Hair Doctor markaları tescillenmiş ve bu isimle ürünler üretilmektedir. Bu markalara yönelik fuar katılımları, Klivet organizasyonları yapılmakta ve gelecekle alakalı fuar katılımlarımızın görüşmeleri devam etmektedir.

–    Sizin okurlarımıza iletmek istedikleriniz nelerdir?

Sektörün daha bilinçli ve akılcı olması gerekiyor. Üretici firmaların kurumsal kimlik oluşturması gerekiyor. Kaliteden ödün vermeyen hayvan haklarına saygılı, sağlıklarına önem veren düşünce yapısının ön plana çıkması gerekiyor.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz