Evde Balık Beslemek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Akvaryumdaki rengarenk balıkları izlemek Akvaryum balıkları özellikle stres için birebirdir. insanları sakinleştirir ve onlara huzur verir. Yalnız akvaryumda balık beslemenin bazı püf noktaları vardır ve onlara dikkat etmek gerekir. Peki akvaryumda balık beslemenin püf noktaları nelerdir? Evde balık beslerken nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Akvaryumda balık beslemenin püf noktaları:

1. Mümkünse balıklarınızı değişik yerlerden almak yerine aynı yerden alın. Çünkü değişik yerlerden alacağınız balıklar akvaryumunuzun düzenine uyum sağlayamayabilir.

2. Akvaryumunuzun filtre motor sistemi akvaryumunuza uygun olmalıdır ve ısısı daima aynı düzeyde tutulmalıdır. Çünkü balıklar akvaryumdaki ısı değişikliklerinden olumsuz etkilenirler.

3. Akvaryumun içine oksijen ve doğal yem özelliği taşıyan canlı bitkiler konmalıdır. Bu konuda balıkları alacağınız yerden bilgi alabilirsiniz.

4. Akvaryumdaki balıklarınızı parazitten korumak için düzenli olarak ilaç yapılmalıdır. Gene akvaryumunuzda biriken artık maddelerin atılması ve eksilen minerallerin tamamlanması açısından akvaryumunuzda 1/3 oranında düzenli su değişimi yapılmalıdır. Suyun değişimi için akvaryum hortumu kullanabilir ve yerine oda sıcaklığında temiz su koyarak bu değişimi sağlayabilirsiniz.

5.Akvaryumunuza balığınızın sağlığını tehdit eden ağır metalleri ve kloru etkisizleştirmek için iyi bir su hazırlayıcı prepat eklemeniz gerekmektedir.

6. Akvaryumunuzdaki ışıklandırma sisteminin açık olduğu saatleri düzenli tutmanız da önemlidir. Çünkü balıklarda bioritim vardır ve balıklarınızdaki bio ritmin düzenli olması için ışıklandırmanın düzenli saatlerde yapılması önemlidir.

7. Son olarak balıklarınıza günde iki ya da üç defa yem vermek yeterlidir. Balıklarınızı geceleri ışıklarını söndürmeden önce en az 3 saat önce beslememelisiniz. Bunun nedeni balıklarınızın yedikleri yemleri iyice sindirmeleri gerekmektedir.

Evde her ne kadar balık bakmak zor dense de eğer bu püf noktalarına dikkat ederseniz ve uygularsanız, balıklarınız akvaryumlarında hastalanmadan uzun zaman yaşar ve siz de evinizdeki akvaryumun keyfini sürebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.malatyayem.com/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 1 =

Yeniler

Köşe Yazıları