BAZI KAHRAMANLAR PELERİN TAKMAZ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Hepimizin çok iyi bilmesi gereken bir şey var ki, sokak hayvanlarının bizler tarafından sokağa terk edilmiş olmasıdır. Yuvamızda patili dostlarımız olduğu kadar, sokaklarımızda da bu dostlarımızla karşılaşıyoruz. Aslında hepsinin ortak noktası sevgiye muhtaç olmaları ve sıcak yuva aramaları, sevginin bittiğini sandığımız bu dönemde dostlarımıza ufakta olsa bu sevgiyi hissettirmek aslında her şeyin bizle başlayıp aynı zamanda biteceğini bize gösterir. Bizler hayatın yoğunluğuyla uğraşırken, sokaktaki dostlarımızda hayatın zorluğuyla savaş halindeler. Her ne kadar bizler bu dostlarımızı unutmasak da bazen maalesef ki görmezden gelebiliyoruz. Bizlere burada ekstra bir sorumluluk düşüyor. Evdeki dostlarımıza verdiğimiz sevgiyi, şefkati sokaktaki dostlarımıza da göstermek gibi… Yuvamızdaki dostların her zaman sevilip, güvende hissettiği aileleri varken sokaktaki dostlarımızın bu imkanları yaşamlarından ötürü maalesef ki yok. En insani duyguların başında, sevmek ve sevilmek kavramları gelmektedir. Hayatımızda değer verdiğimiz ve sevdiğimiz birçok şey var. Bu bazen bir eşyada, bir işte ya da başka bir insanda olabilir. Bunun en güzeli ise hayvan sevgisidir. Dünyanın yaşanabilir bir yer olmasını istiyorsak bir yerden başlamalıyız, buna sokaktaki dostlarımız ile başlamak küçük ama bir o kadar da büyük bir başlangıç olabilir.

Peki nasıl bir başlangıç yapabiliriz?

– Artık neredeyse tüm marketlerde patili dostlarımız için mama bulmak mümkün.

Kapımızın önüne ya da sokaktaki kaldırımlara bir kap yardımı ile koyacağımız mama aç olan karınları doyurmaya yardımcı olacaktır.

 

-Su hayatımızın temel ihtiyaçlarından biri, bu sadece bizim için değil hayvanlarımız içinde en önemli

İhtiyaçların başında geliyor. Evlerimizde ki temiz içme suyunu onlarla paylaşarak hem yaz günlerinde serinlemelerine, kışın daha kolay su bulmalarına yardımcı olabiliriz.

 

-Soğuk havalarda maalesef ki dostlarımız üşüyebiliyor, onlar için yuva yapabilir yağmurdan ve soğuk hava şartlarından bir nebzede olsa koruyabiliriz.

 

-Mama bağışları ve diğer hayvan ihtiyaçları için ilgili yerlere bağışta bulunabilir, dilerseniz bu şekilde de destek sağlayabilirsiniz

 

İçimizdeki huzur ve saf sevginin kaynağı olan dostlarımızı unutmamak dileği ile…

 

 

SLOGAN: Sokaktaki dostlarımızın da kahramanı olun

 

Sudenur Nebioğlu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =

Yeniler

Köşe Yazıları