BİR EL DE SİZ VERİN

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp


Beylikdüzü Migros, nesli tükenen hayvanlara dikkat çekiyor ECE Türkiye tarafından yönetilen Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi 02-15 Ocak tarihlerinde Türkiye’de ilk kez ünlü italyan sanatçı Daniele Guido’nun seçmece işlerinden derlenen sergisine ev sahipliği yapacak. 12 Ocak tarihinde saat 17:00’da ise ziyaretçileri büyük bir sürpriz bekliyor olacak. Türkiye’ye ilk kez gelecek olan Daniele Guido, ünlü model Deniz Akkaya’ya canlı olarak el boyaması yapacak. DJ Özgür Aras ise bu canlı performansa müzikleriyle renk katacak.
Sergide yer alacak tablodan çıkmış gibi görünen fotoğraflar aslında hayvan şeklinde boyanmış eller. Yılandan, zürafaya, kartaldan aslana kadar birçok hayvanı, insan ellerini tuval gibi kullanarak ellere ince ince işleyen sanatçının resimlerinden etkilenmemek mümkün değil! 1990 yılından bu yana Milano’daki stüdyosunda resimler yapan Daniele’in bir eli boyaması bir ila 10 saat arasında sürüyor. İnsan ellerinden yaptığı değişik hayvan çalışmaları ile ünlü sanatçının eşi benzeri bulunmuyor, çünkü yaptığı bu sanatı dünya üzerinde başka uygulayabilen biri yok.
Dünyaca tanınan sanatçı, ayrıca hayvan hakları savunucusu bir aktivist.
Yalnız kendisini ne bir nükleer santral bacasına tırmanırken görebilirsiniz, ne de bir feribotta bağırırken. O soyu tükenmekte olan hayvanları sanatıyla koruyor, insanları sanatıyla bilinçlendiriyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × five =

Yeniler

Köşe Yazıları