Çubuk’ta av köpekleri aşılandı…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp


Çubuk’ta av köpekleri aşılandı çubuk, Belediyesi ve Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında ilçede bulunan av ipekleri için ücretsiz aşı kampanyası düzenlendi. Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanyaya avcılar büyük ilgi gösterdi. Çubuk Belediyesi Uzman Veteriner Hekimi Bekir Kılıç tarafından yapılan aşılamada, av köpeklerine kuduz ile parazit aşısı yapıldığı ve genel muayenelerinin yapılarak karnesi olmayan köpeklere karne çıkartıldığı bildirildi.
Halk sağlığı için ilçede insanlarla birlikte yaşayan evcil hayvanların da sağlığının çok önemli olduğunu vurgulayan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçe genelinde yürüttükleri evcil ve başıboş hayvanlarına yönelik sağlık taramalarının av köpekleriyle devam edildiğini söyledi.
Çalışmanın av köpeklerinin sağlığı ve kayıt altına alınmaları açısından çok önemli olduğuna işaret eden Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Sedat Geniş, “Biz avcılar için av köpekleri çok önemlidir. Köpeklerimiz, avda olsun diğer günler olsun bizim yanımızdan hiç ayrılmazlar. Bu nedenle onların sağlığı bizim de sağlığımız için çok önemlidir. Belediyemiz tarafından kulübümüz üyeleri için ücretsiz olarak başlatılan aşı kampanyası ile aşısı olmayan av köpekleri aşılanırken, bir taraftan da genel muayeneleri yapılıyor. Bu yıl ilk defa yapılan aşı kampanyasının geleneksel hale getirilmesini istiyoruz” dedi.
Dernek üyeleri yapılan uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu tip uygulama ve kampanyaların devam etmesini istediler.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 5 =

Yeniler

Köşe Yazıları