DOHAYKO ile liseli öğrenciler biraraya geldi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO), 4 Ekim ‘Hayvanları Koruma Günü’ dolayısıyla etkinlik düzenledi. 

dohayko - KopyaAkın Özdemir Parkı’nda davul zurna eşliğinde yapılan etkinliğe, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan ile Ekinfen ve Bilfen Koleji öğrencileri de katıldı.

Etkinlikte konuşan Başkan Arıkan, dünya üzerinde her canlının yaşama hakkının olduğunu ancak insanların güçlü olmasından dolayı acımasız davrandığını ifade ederek, “Bu hayvanlar zaman zaman ne kadar saldırgan olsa da yaşama hakları var. Hayvanlar saldırganlığı içgüdüsel olarak yapıyor. Aç insan da saldırır. İhtiyacı olana sahip çıkmak lazım bunu da hayvan severler sayesinde yapıyoruz” dedi.

Bilfen Lisesi 12. sınıf öğrencisi Berkehan Davran ise günün anlamını belirten konuşmasında sokak hayvanlarının sayısının çok fazla olduğunu ve bu hayvanların beslenmesi ve barınmasının bir belediye ya da bir kişi için çok ağır bir yük olacağını söyledi. Davran, “Biz Bilfen Lisesi olarak bu konuya gereken önemi vermemiz gerektiğini düşündük. Okulumuzda bağış toplayıp hayvan barınaklarına çeşitli yardımlarda bulunduk. Barınakları ziyaret edip hayvanların alınıp evlerde bakılmasına teşvik ettik” diye konuştu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 14 =

Yeniler

Köşe Yazıları