Dövüş için rehin tutmuşlar…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp


Istanbul kartal’da sahipli olan kayıp köpekler bir bodrum katında bulundu. Köpekle dövüş için rehin tutulduğu sanılıyor Ciplerle kime ait olduğu belirlenen köpekler, yapılacak sağlık kontrollerinin ardından sahiplerine teslim edilecek.
çarşı Mahallesi’nde metruk bir binanın yakınından geçen Hıdır Koç, duyduğu köpek sesleri üzerine binanın bodrumuna indi. Köpekleri boyunlarından zincirlenip rehin alınmış bir şekilde gören Koç, hayvan serleri aradı. Genç Denizciler Dayanışma Derneği kurtarma ekibi, belediye yetkilileri ve polis ekiplerinin de yardımıyla binaya geldi. Gerekli incelemelerin ardından köpekler zincirlerinden kurtarıldı. Belediye ekipleri, cip taraması yaptığı köpeklerin her birinin sahibinin bulunduğunu belirledi. Dernek yetkilisi Umur zamanoğlu, olayı ‘vahşet’ olarak değerlendirdi. Zamanoğlu, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra köpeklerin sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
Zamanoğlu, köpeklerin dövüştürülmek amacıyla tutulduğunu ve bazılarının açlık ve susuzluktan telef olduğunu söyledi.
köpeklerden birinin iki yıl önce kaybolduğu belirlendi. Sahibi Kubilay Özcan, köpeğine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Kurtarılan köpekler, Tuzla’daki Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilip sağlık kontrolünden geçirilecek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 1 =

Yeniler

Köşe Yazıları