Elleriyle beslediler

39

Bursa’da bir grup hayvan sever sokak hayvanlarını beslemek için seferber oldu. Hayvan severler evlerinde pişirdikleri yemeklerle sokak sokak dolaşıp rastladıkları başıboş  hayvanları elleriyle besledi.

Türkiye  Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesi üyesi 20 hayvan sever evlerinde pişirdikleri yemekleri Bursa’nın mahalle ve köylerinde başı boş sokak hayvanlarına elleriyle yedirdi. Hayvanları elleriyle besleyen hayvan severlerin mutlulukları yüzlerinden 338836-sokak-hayvanlarini-elleriyle-beslediler-52b2a15d4dd83okundu. Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Zehra Çelikok “Bugün hayvan sever dostlarımızla birlikte dağda taşta bizi bekleyen sessiz dostlarımız için beslenme faaliyeti düzenledik. Bu hayvanlar bize emanet. Biz sıcacık evlerimizde otururken sokak hayvanları açlık ve susuzlukla mücadele ediyor. Ben bu güzel günü yaşadığım için kendimi çok mutlu hissediyorum. Hayvan sever dostlarımız evlerinde her türlü yemeği pişirip sokak hayvanlarına yedirdi. Derneğimiz on yıldır sabah akşam sokak hayvanlarını besliyor” dedi.

KARIŞ KARIŞ DOLAŞTIK

Hayvan sever Ayşe Sibel Sütiş “Evde pişirdiğimiz yemekleri mahalle mahalle köy köy gezip sokak hayvanlarına yedirdik. Sokak hayvanlarını beslemekten büyük keyif alıyorum.  Biz bunu dedelerimizden babalarımızdan öğrendik. Büyüklerimiz bize doğru örnek oldu biz de çocuklarımıza doğru örnek olmak istiyoruz. Bu maksatla sokak hayvanlarını besliyoruz. Vermek o kadar güzel bir duygu ki o erdeme bir kere ulaştı mı insan her şeyini vermek istiyor” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz