Emniyet hibe köpek arıyor…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

emniyet_vatana_millete_faydali_kopek_ariyor_h21363 (1)Emniyet, uyuşturucu ve patlayıcı madde araması başta olmak üzere değişik branşlarda kullanılmak üzere yetiştirilecek hibe köpekler arıyor. 
EMNİYET Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü, Satınalma, üretim ve vatandaştan hibe yoluyla asayişte kullandığı köpeklerin, hayatlarına polis köpeği olmaları hususunda ince eleyip sık dokuyor. Bir çocuk gibi bakımlarını üstlendiği köpek yetiştirme eğitimlerinden çıkan köpekler yurdun değişik illerindeki polis teşkilatında asayişte polisin en büyük iş arkadaşı oluyor. Bu nedenle eğitimlerini tamamlayacağı köpeklerin daha çok vatandaşların köpeklerini yetiştirilmek üzere hibe etmelerini istedi. 
Bomba aramada eğitilecek Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Köpek Eğitim Merkezi’nde “Uyuşturucu Madde Arama, Patlayıcı (Bomba) Madde Arama, Silah-Mühimmat Arama, Koku Teşhis, Canlı İnsan Arama, Kadavra Arama, Kağıt Para Arama, Özel Operasyon, Asayiş Devriye, Çay ve Tütün Arama, Şehir İçi İnsan Takibi ve İz Takip Köpeği” yetiştiriliyor. Teşkilat, son dönemde özellikle vatandaşların yapacağı hibelere büyük önem veriyor. Vatandaşlardan aldığı köpekleri teste tabi tutan emniyet, ışık gördüğü köpekleri yetiştirip alanda kullanıyor. 
Polisin mesai arkadaşı olacak Köpeklerin eğitimine 8-9 aylıktan önce başlamadığına dikkat çeken köpek eğitimcileri, “biz burada, çok üstün yetenekli köpeklerle, 6 aylık olana kadar bütün eğitimlerini bitirip narkotik alanında göreve sevk ediyoruz. Arkadaşlarımız 6-7 aylığa kadar, bir çocukla ilgilenir gibi onlarla uğraşıyor. Eğer köpeklerinin polis köpeği olmasını istiyorsa; polis teşkilatı bunu kullansın ve devlete millete faydalı olsun istiyorlarsa; 5-6 yaşında olmamak kaydıyla kendileriyle irtibata geçebileceklerini söylediler.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + twelve =

Yeniler

Köşe Yazıları