Evcil hayvanlarda kanser riski!..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 

fft99_mf3184193Recep ÖZKAN Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Yıldız, son zamanlarda evcil hayvanlarda kanser vakalarında artış olduğunu söyledi. 

Kanser riski Başkan Mustafa Yıldız, “Maalesef, son zamanlarda insanlardaki yanlış beslenmeye adapte edilen evcil hayvanlarda da giderek kansere yakalanma sıklığı artmaktadır, insanlığın düşmüş olduğu yanlış beslenme, çevredeki diğer kimyasallar, manyetik alanlar ortak yaşamla bir arada bulunduğu evcil hayvanını bu bataklığın içine bilerek ya da bilmeyerek çekiyor. Çok sevdiği evcil hayvanın ömür ortalamasının normalin çok altına çekmektedir.” Dedi. 

Kimyasal kirlenme Evcil hayvanlarda beslenme rastgele, ya da ata’dan görme usullerle olmaz, bilimsel olmalı şeklinde açıklama yapan Yıldız, “Yedirilen gıda ne olursa olsun doğal olmayan, yada hayvanın biyokimyasına aykırı bir kimyasal yada hormon içermemelidir. Çevremizdeki gereksiz her türlü kimyasal kirlenmeden kendimizi, çevremizi, evcil hayvanımızı uzak tutmalıyız.” Şeklinde ifade etti. 

Uzak tutulmalı Evde yaşayan, evcil hayvanların mümkün olduğu kadar her türlü manyetik alanlardan uzak tutulması gerektiğini’ de belirten Yıldız,” Yukarıda saymış olduğum, kanser oluşturan nedenlerin sayısını artırmak mümkündür. Evcil hayvan sahipleri ve de tüm vatandaşlarımız, daha özenli davranırlarsa önce kendileri sonra evcil hayvanlarının kansere yakalanma riskini minimize etmiş olurlar.” dedi. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 12 =

Yeniler

Köşe Yazıları