Onlar Artık Başı Boş Değil!..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 

KBL_2628Keçiören Belediyesi, kurduğu Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarının aşırı çoğalmasını önleyici kısırlaştırma işlemini de gerçekleştiriyor. 

Belediye ekiplerince sokaktan toplanan başıboş hayvanlara, Rehabilitasyon Merkezi’ndeki uzman veterinerler tarafından kısırlaştırma işlemi uygulanıyor. Bu sayede sokak hayvanlarının üremeleri kontrol altına alınarak sayılarının artması önleniyor. 

Merkezde ayrıca sokak hayvanlarına zoonoz hastalıklarla mücadele amaçlı ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemleri de yapılıyor. Vatandaşlar için hayatı kolaylaştırıcı tedbir ve düzenlemeleri hayata geçiren Keçiören Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik uygulamaları ile de dikkat çekiyor. 

Sokak hayvanlarının, aşırı sıcakların yaşandığı yaz günlerinde su ve yem bulmakta zorlandığını tespit eden Keçiören Belediyesi, ilçede bulunan parklara su ve yem kapları yerleştiriyor. 

Ayrıca Keçiören’de bulunan esnaflara da su ve yem kapları dağıtılarak, sokak hayvanlarının suya ve yeme ulaşma seçenekleri artırılıyor. 
Bunun yanı sıra sahipsiz hayvanlardan birisine sahip çıkmak isteyen vatandaşlar Rehabilitasyon Merkezi’ne bile gitmeden, belediyenin resmi internet sitesine girerek seçimini yapabiliyor. Belediyenin internet sitesinde kısırlaştırılan sokak hayvanları ile ilgili bilgilere de yer veriliyor. 

Keçiören Belediyesi’nin hayvan dostu bir belediye olduğuna dikkat çeken Keçiören Bele-^ diye Başkanı Mustafa Ak, ilçede yaşayan insanlar kadar diğer canlıların da yaşam hakkı bulunduğunu vurguladı. 

Ak, “Doğanın parçası olan bu canlılara tüm iklim koşullarında hangi şartları sağlamak gerekiyorsa o şartları sağlayacak önlemler alıyoruz. 
Parklara yerleştirdiğimiz su ve yem kaplarının yanı sıra esnaflarımıza da su ve yem kapları dağıttık. Evcil hayvan hastanemiz ve acil hayvan ambulansımızla hayvanlar için tedavi ve bakım hizmeti veriyoruz” dedi. (Başkent) 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + 16 =

Yeniler

Köşe Yazıları