Herkes hayat kurtarabilir!..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

bir-kap-su-iste-bunun-icin-cok-onemli-3841697_oHayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) kavurucu yaz sıcaklarında sokak ve yaban hayvanlarının susuzluk çekmemesi için ‘Su Her Canlı İçin Yaşamdır’ sloganıyla kampanya başlatıp, duyarlı vatandaşlardan evlerinin önüne bir kap su bırakmalarını istedi.

Çöl sıcaklarının aniden bastırdığını belirten HAYTAP, hayvanlarında insanlar gibi sıcaktan etkilendiğinin unutulmaması gerektiğini söyledi. Herkesi evinin önüne, damına veya balkonuna bir kap içinde su koymaya çağıran HAYTAP, “Biz insanlar sıcak havada nasıl bunalıyorsak, hayvanlar da aynı şekilde güneşten çok etkileniyor.

Evinizin önüne koyacağınız bir kap suyla birçok hayvanın hayatını kurtarabilirsiniz. Herkesi birkaç hayvanın canını kurtarmaya çağırıyoruz. 

Belediyelerin, orman bölge müdürlüklerinin, ilgili kurum ve kuruluşlarının kent merkezlerinde yaşayanların başıboş hayvanların dışında yaban hayvanları için de su yalakları yapmalarını istiyoruz.

Hayvanların yaz aylarını biraz daha rahat geçirmeleri sağlanmalı. Bunun için vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Su her canlı için hayattır” dedi. B Saadet KEFAL/DHA 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 19 =

Yeniler

Köşe Yazıları