İnsanlığın ayıbı…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

kopeklercq3Balıkesir’in İvrindi ilçesinde başıboş köpeklerin ilçe merkezinden uzaklaştırılmak için bırakıldıkları yerde açlıktan birbirlerini yedikleri iddia edildi.
Balıkesir’in İvrindi ilçesinde bir gölet kenarına bazı kişi ya da kurumlar tarafından yaklaşık 20 köpek yavrusu bırakıldığı söylendi.
Yavru köpekleri fark eden ilçe sakinleri, Haytap Hayvan Haklan Federasyonu ve Balıkesir Hayvanları Koruma Demeği’ne bildirdi. Kısa süre içerisinde ilçeye gidip olay yerinde inceleme yapan Haytap Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtınk’ın, olayı İvrindi Kaymakamı Ökkeş Beyaz ile görüşmesi üzerine 11 tane yavru köpeğin Balıkesir Rehabilite merkezine görüntülendiği belirtildi.
Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Makbule Oğuzkurt ve ilçe sakinlerinin olay yerine gelmesi sonrasında kalan yavruların 6 tanesinin açlıktan öldüğü ve diğer köpeklerin de birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı söylendi. Görenleri dehşete düşüren manzara karşısında gözyaşına boğulan Makbule Oğuzkurt, “Köpekler açlıktan birbirlerini yiyordu. Gördüğüm manzara insanlık dışı davranışının en büyük örneğiydi, nasıl bir vicdan sahibi böyle bir şeye izin verebilir” diye tepki gösterdi.
BU BİR HAYVAN KATLİAMI Gölet kenarında aç bırakıldıkları için beslenemeyip ölüme terk edildikleri ileri sürülen yavru köpeklerden bazılarının ise kardeşlerini yiyerek hayatta kaldığını belirten Makbule Oğuzkurt, kalan üç köpek yavrusu ile diğer ölü köpeklerin alınması için İvrindi Kaymakamlığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Köpek katliamıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × three =

Yeniler

Köşe Yazıları