Hayvan düşmanları iş basında!..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

327505-hayvan-sevgisi-mi-272x125Hayvan düşmanları iş hasında! Şüpheli köpek ölümlerine tepki var! Kıbrıs Türk Hayvanları Koruma Derneği (HAYKORDER) Başkanı Tomris Güven, köpek ölümleri konusunda başlatılan soruşturmanın takipçisi olup suçluların bulunması için üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini açıklayarak, konu hakkında bilgi sahibi olanların polis soruşturmasına yardımcı olması için çağrıda bulundu, HAYKORDER bir süre önce Lefkoşa Taşkmköy bölgesinde çok sayıda köpeğin zehirlenmesi ve bu konuda polise yapılan şikayet ve başlatılan soruşturma ile ilgili basın bildirisi yayınladı.
Bu örneklerde yapılan analiz sonucu, etler üzerinde zehirlenmeye yol açan kimyasal maddeler saptandığını kaydeden Dernek Başkanı Güven, Derneğin, Devlet Kimya Laboratuvarı’nın analiz raporu ile birlikte Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne şikayette bulunarak konu hakkında polis araştırması başlatıldığını bildirdi.
Güven açıklamasında, çevreye zehirli maddelerin atılmasının, para cezası yanında hapis cezasını da öngören bir suç olduğunu hatırlatarak, duyarlı vatandaşların. bu gibi durumları derneğe veya polise ihbar etme cesaretini göstermesini istedi. Derneğin başlatılan soruşturmanın takipçisi olup suçluların bulunması için üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini bildiren Güven, konu hakkında bilgi sahibi olanların polis soruşturmasına yardımcı olması için çağrıda bulundu.
Tomris Güven açıklamasında “Her canlının yaşam hakkı vardır ve kimsenin buna son vermeye hakkı yoktur” ifadelerine yer verdi,

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

Yeniler

Köşe Yazıları