Köpeklerin’profesyonel arkadaşı’…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 

kopek_gezdirerek_para_kazannyorlar13649861430_h1009824İzmirli Menan İreç, dört yıldır köpeklere oyun ve gezi arkadaşlığı yaparak hayatını kazanıyor. İreç: “Köpekler ailenin bir ferdi. Yaşam koşulları gereği evcil hayvanlarına zaman ayıramayanlar bana ulaşıp yardım istiyor. Köpeklerin bana ihtiyacı var ama ben de onların sevgisiyle sıkıntılarımı aşıp mutlu oluyorum” diyor İzmirli Menan İreç, arkadaşının ricası üzerine bir kereliğine yapmak için başladığı köpek gezdirme işini, taleplerin artması üzerine esas mesleği kuaförlüğü bırakarak dört yıldan bu yana sürdürüyor. 
İreç, yaptığı açıklamada, dört yıl önce hayatta en çok sevdiği üç insanı arka arkaya kaybettiği, çok kötü bir dönemden geçerken arkadaşının ricası üzerine bir tanıdıklarının köpeğini günde iki kez gezdirmeye başladığını anlattı. Hayvanlarla, özellikle köpeklerle arasının çok iyi olduğunu dile getiren İreç, Türkiye’de son derece az kişinin yaptığı bu işe duyulan ihtiyacı fark ettiğini, köpek sahiplerinin talepleri üzerine ilgilendiği köpeklerin sayısının hızla artığını söyledi. 
10 köpek gezdiriyor Köpek beslemekten vazgeçemeyen birçok kişinin iş ve yaşam şartları nedeniyle hayvanlarına yeterince zaman ayıramadıklarını, kendisinin de bu boşluğu doldurduğunu ifade eden İreç, “Köpekler ailenin bir ferdi. Yaşam koşulları gereği evcil hayvanlarına zaman ayıramayanlar bana ulaşıp yardım istiyor. Köpekler de bana kısa sürede alışıyor, çünkü ben onlar için gezmek ve oyun anlamına geliyorum. Şu anda 10’a yakın köpeği ücretle gezdiriyorum” dedi. 
Bana ihtiyaçları var İreç, bugün keyif ile yürüttüğü yeni mesleğine başladığı ilk günlerde hayata çok olumsuz baktığını belirterek, “Çok sevdiğim insanları kaybettiğim bir dönemde bu işe başladım, köpeklerin bana ihtiyacı var ama ben de hayata siyah beyaz baktığım günleri onların sevgisiyle aşıp yeniden renkleri görmeye başladım” diye konuştu. Yaptığı işin Türkiye’de henüz yurt dışındaki kadar benimsenen bir iş olmadığını dile getiren İreç, zaman içinde evcil hayvanlarla ilgilenen kişilerin sayısının artacağına inandığını kaydetti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 13 =

Yeniler

Köşe Yazıları