Ölüme Terk Edilen Yavru Kediyi Yanına Alıp Birlikte 50 Bin Kilometre Yol Yapan TIR Şoförü

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Trabzon’da bir nakliye şirketinde TIR şoförlüğü yapan Samet Ayyıldız, birileri tarafından araçtan atılıp ölüme terk edilen yavru kediyi yanına aldı. TIR şoförlüğü yapan Ayyıldız, 3 aydır kediyle birlikte yollarda.

TIR’da yaklaşık 50 bin kilometre yolculuk eden kedi için yuva aradığını belirten Ayyıldız “Benimle olduğu sürece, TIR’ın sürücü kabininde yaşam alanı çok dar oluyor” dedi.

‘Yol arkadaşım’ dediği kediyi yanından ayırmayan Ayyıldız, ‘Birinin aracından yola bir şey fırlattığını gördüm. Sonra merak edip, gittim. Yavru kedi yolda öylece ağlıyordu, bırakmadım. Hemen alıp veterinere getirdim, tedavi oldu. Çok küçüktü, bir şey yiyemiyordu. Haftalarca biberonla besledim. 3 aydır beraber yolculuk yapıyoruz. Sürekli yollarda stresli bir işimiz var. Kedi, bana yol arkadaşı oldu’ diye konuştu.

“Cam kenarından yolu izliyor”

Kedinin yolculuk sırasında cam kenarında yolu seyretmeyi sevdiğini anlatan Ayyıldız ‘Bazen kucağıma yatıyor, bazen ayağımın altına giriyor. Koltukta oturuyor. Beraber uyuyoruz. Onu çok seviyorum. Çok iyi bir arkadaş. İsim vermedim. Çünkü onu sahiplendirmek zorundayım. Benimle olduğu sürece, TIR’ın sürücü kabininde yaşam alanı çok dar oluyor. Yurt dışına çıkmam gerektiği için sınır kapılarından onu geçirmem çok zor. Bırakacak kimsem de yok. Ona güvenilir bir yuva arıyorum’ dedi.

Kaynak: https://onedio.com/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 1 =

Yeniler

Köşe Yazıları