SAHİPLERİNİ BEKLİYORLAR…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Golden-Retriever-YavruEskişehir’de, barınaklarda aşıları ve bakımları gerçekleştirilen sokak hayvanları, onları sahiplenecek kişilere verilecek. 
TEPEBAŞI ve Odunpazarı ilçe belediyelerinin hayvan barınaklarında koruma altına alman kedi ve köpek gibi hayvanlar, aşıları yapılıp tedavileriyapılarak sağlıklarına yeniden kavuşturuluyor. Golden Retriever, Terrier, Boxer, Rottweiler gibi çeşitli köpek ırklarının da aralarındabulunduğu hayvanlar, ömür boyu aşıları ücretsiz yapılması koşuluyla onları sahiplenmek isteyenlere teslim edilecek.  Doğal Yaşam Merkezi’nde görevli Veteriner Hekim Volkan Taplamacıoğlu, yaptığı açıklamada, pet shoplarm artmasına paralel olarak barınaklarda koruma altına alman hayvan sayısının da arttığını söyledi. 
Aşıları ömür boyu ücretsiz Barınakta şu anda 50 köpeğin ve 20 kedinin sahiplendirilmeyi beklediği bilgisini veren Yavuz, şöyle konuştu: “Hayvanlar buraya ilk geldiklerinde kontrol bölgesinde tutularak, yaralı, beslenme problemi olanlar tedavi altına almıyor. 
Sıcak ortamda durması gerekenleri ısıtmalı bölgemize alıyoruz. Aşıları, bakımları yapılıp tedavi edilen hayvanlar, daha sonra kısırlaştırılıyor. Buradan sahiplenilen bir hayvanın aşılarını ömür boyu ücretsiz yapıyoruz. Sahiplenilmeyi bekleyen hayvanlara bir yuva bulamazsak aldığımız bölgeye tekrar bırakıyoruz ve kalabalık yerlerde, parklarda, bölge sakinlerince bakılıyor.” Yavuz, çocuklarda hayvan sevgisini artırmak amacıyla öğrencilere yönelik barınak gezileri düzenlendiğine işaret etti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =

Yeniler

Köşe Yazıları