Sahipsiz kedi ve köpeklere şevkat eli…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp


Sahipsiz kedi ve köpeklere şefkat eli Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü (PRODOSS) ile Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği‘nin (DOHAYKO) birlikte organize ettiği “PRODOSS Yaşatmaktır” başlıklı etkinlikte Adana Hayvan Barınağı’ndaki ve sokaklardaki sahipsiz kedi ve köpekler için yiyecek, halı, kilim, sıcak tutacak malzeme, ilaç, süt ve kulübe toplandı. 2 kamyon dolusu malzeme Hayvan Barınağı’na götürüldü. 
PRODOSS üyeleri Baraj Yolu 7. Durak’ta buluşup, bir süredir topladıkları malzemeleri kamyonlara yüklemek üzere bir araya getirdi. Makarna, pirinç, kurumuş ekmek, minder, karton, kulübe, kulübe yapımında kullanılan malzeme, süt, ilaç ve hayvanların çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesinde kullanılabilecek materyal toplayan PRODOSS üyeleri, poşet ve kutuları araçlara yükleyerek Hayvan Barınağı’na götürdü. 
Etkinliğe PRODOSS yöneticileri ve üyelerinin yanı sıra, DOHAYKO yöneticilileri ve üyeleri de katıldı. DOHAYKO yöneticileri, araçlara Hayvan Barınağı’na kadar eşlik edip iki kamyon malzemeyi teslim aldı. 
“GEREKLİ DUYARLILIĞI GÖSTERDİLER” PRODOSS Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yakut, “Kulübümüz sportif etkinlikleri dışında bir doğa kulübü olarak doğamızın ve canlıların korunması için çaba sarf etmektedir. Araştırmalar sonucu Adana’da Hayvan Barınağı dışında yaklaşık 3 bin 500 kedi ve köpeğin sokaklarda yaşadığı tespit edilmiştir. Birlikte yaşadığımız ve can dostlarımız dediğimiz bu hayvanların modern kentleşmede sığınma, barınma, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + twenty =

Yeniler

Köşe Yazıları