SOKAK HAYVANLARI İÇİN FOTOĞRAF ÇEK KAZAN…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 

sokak-hayvanlariHayvan hakları federasyonu’nun (HAYTAP) Koza Yönetim ile hayata geçirdiği keyifli projelerden biri olan ‘Sokak Köpekleri ve Kedileri’ konulu fotoğraf yarışmasına başvurmak için son haftaya girildi. Amatör ya da profesyonel, çektiğiniz sokak hayvanı fotoğraflarını 15 Temmuz’a kadar yarışmaya gönderebilirsiniz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yarışmada dereceye giren fotoğraflar, ‘2014 Sokak Köpekleri ve Kedileri’ takviminde yer alacak ve takvimin satışından elde edilen tüm gelir, HAYTAP‘m sokak hayvanları için geliştireceği projelerde kullanılacak.

Geçen yıl, yaklaşık 15 bin takvim satıldı ve 56 bin TL gelir elde edildi. Bu gelirin ne şekilde değerlendirildiğini ise HAYTAP, internet sitesinde tek tek açıklıyor: Hatay’daki hayvan bakımevinde yeni bölümler yapıldı, Tatvan’da 250 ceviz ağacı dikildi, Erzurum Hınıs’ta hayvan bakım evi inşaatına başlandı. Bunlar yapılanların sadece birkaçı… Projeden elde edilen gelirle, Türkiye’nin dört bir tarafında çok sayıda sokak hayvana ulaşıldı.

Sahipsiz sokak hayvanlarının da insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu vurgulamak amacıyla düzenlenen yarışma, ‘Sokak Köpekleri ve Kedileri’ temalı fotoğraflar ile toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Her yaş grubundan amatör ve profesyonellere açık olan yarışmada birinciye 2000 TL, ikinciye 1200 TL, üçüncüye ise 600 TL ödül verilecek. Takvimde basılacak fotoğraflar ise 300 TL ile ödüllendirilecek. Yarışmanın sonuçları 20 Eylül’de açıklanacak. Yarışmaya katılmak isteyenler www.kozayonetim.
com.tr veya www.haytap.org adreslerinden bilgi alabilir. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 2 =

Yeniler

Köşe Yazıları