Son Haberler

Doğada en uzun süre yaşayan hayvan hangisi?

Yazan Pet Haber

Bizler ile birlikte birbirinden farklı özelliklerde milyonlarca türde hayvan yaşıyor. Peki bu hayvanların doğal ortamlarında ne kadar yaşadığını biliyor muyuz?

 

Dünya koca bir gezegen ve bu dev gezegende yaşayanlar sadece bizler değiliz. Bizler ile birlikte birbirinden farklı özelliklerde milyonlarca türde hayvan yaşıyor. Peki bu hayvanların doğal ortamlarında ne kadar yaşadığını biliyor muyuz? Pek sayılmaz. Bugün bazı hayvanların yaşam sürelerini sizler için araştırdık. Penceremizin kenarlarında çok nadir gördüğümüz “Güve” ile başlayalım. Kendisi 1 hafta yaşıyor.

 

 

 

 

Dünya koca bir gezegen ve bu dev gezegende yaşayanlar sadece bizler değiliz. Bizler ile birlikte birbirinden farklı özelliklerde milyonlarca türde hayvan yaşıyor. Peki bu hayvanların doğal ortamlarında ne kadar yaşadığını biliyor muyuz? Pek sayılmaz. Bugün bazı hayvanların yaşam sürelerini sizler için araştırdık. Bal arıları ise ortalama 2-3 aylık bir yaşam süresine sahipler… Kraliçe ise 5 yıl kadar yaşayabiliyor. 

 

 

 

Dünya koca bir gezegen ve bu dev gezegende yaşayanlar sadece bizler değiliz. Bizler ile birlikte birbirinden farklı özelliklerde milyonlarca türde hayvan yaşıyor. Peki bu hayvanların doğal ortamlarında ne kadar yaşadığını biliyor muyuz? Pek sayılmaz. Bugün bazı hayvanların yaşam sürelerini sizler için araştırdık. Çocukken peşinden koşturduğumuz Yusufçuk ise 4 ay kadar yaşıyor…

 

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap